Sensacyjna porażka polskich szczypiornistów

niedziela, 28 października 2018 20:32 / Autor: Damian Wysocki

Droga polskich szczypiornistów na mistrzostwa Europy w 2020 roku miała być gładka, łatwa i przyjemna. "Biało-czerwoni" już w drugiej kolejce eliminacji trafili na próg zwalniający i sensacyjne przegrali na wyjeździe z Izraelem 24:25.

Podopieczni Piotra Przybeckiego od początku mieli spore problemy z konstruowaniem ataków pozycyjnych. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 12:12. Polacy w drugiej części zdołali wyjść na trzy bramki przewagi, ale gospodarze błyskawicznie wyrównali. "Biało-czerwoni" w ostatniej minucie nie wykorzystali swojej długo rozgrywanej akcji, a Izraelczycy w ciągu kilku sekund zdołali wyprowadzić kontrę, którą tuż przed końcową syreną zakończył ich kołowy - Appo.

Najskuteczniejszym zawodnikiem polskiej reprezentacji był Arkadiusz Moryto. Skrzydłowy PGE VIVE zdobył sześć bramek.

Polacy kolejny mecz eliminacji rozegrają 10 kwietnia 2019 roku, kiedy zmierzą się z Niemcami.

Izrael - Polska 25:24 (12:12)

Polska: Wyszomirski, Malcher - Krajewski 3, Walczak, Krupa, Łangowski 3, Czuwara 3, Syprzak, Potoczny, Moryto 6, Daszek 3, Kondratiuk 1, Gębala 1, Przybylski 2, Paczkowski 1, Chrapkowski 1