SPORT
Servaas: Powinniśmy wykluczyć Rosję z wszelkiej rywalizacji sportowej


– Powinniśmy wykluczyć Rosję ze wszelkiej rywalizacji sportowej – napisał mocno Bertus Servaas, prezes Łomży Vive Kielce.
W ostatnich dwóch dniach cały świat żyje wydarzeniami na Ukrainie, która została zaatakowana przez Rosję.
Ta sprawa nie omija również sportu w kontekście ewentualnych sankcji, które władze poszczególnych federacji mogą nałożyć Rosję.
Jeśli chodzi o piłkę ręczną, to EHF zwolniła kluby z obowiązku promowania Nord Stream 2 – głównego sponsora rozgrywek Ligi Mistrzów.
Zdaniem Bertusa Servaasa, reakcja całego środowiska sportowego powinna być bardzo zdecydowana.
„Nie było mnie tutaj dwa dni, bo byłem w szoku, co Putin zrobił przeciwko Ukrainie. Musimy być bardzo konsekwentni i bronić Ukrainy na wszelkie możliwe sposoby. Sport jest niezbędny w każdym kraju, aby ludzie milczeli. Powinniśmy wykluczyć Rosję ze wszystkich rywalizacji sportowych", napisał prezes Łomży Vive na Twitterze.
Przypomnijmy, Motor Zaporoże w środę rozegrał spotkanie w Kielcach. Mistrzowie Ukrainy nie wrócili jednak do domów, bo ich samolot musiał wylądować w Kijowie. Podopieczni Gintarasa Savukynasa pozostałą część trasy pokonali drogą lądową.
![[Oceny redakcji] Nie tylko karny. Świetny mecz Remacle’a](/media/k2/items/cache/2aa42bcf39e5470da0179e57f0a695ab_L.jpg)

![[FOTO] Karny nie wystarczył. Korona remisuje po golu w końcówce](/media/k2/items/cache/58bc3f46d4146d7a13b159f1e65050c4_L.jpg)





