Servaas skomentował porażkę w Porto: Zabrakło nam instynktu kilera

piątek, 10 grudnia 2021 12:17 / Autor: Damian Wysocki

Łomża Vive Kielce świetnie zaczęła czwartkowy mecz w Porto, jednak ostatecznie przegrała 27:29. Ma czego żałować, bo wyniki innych spotkań ułożyły się dla nich idealnie. – To bardzo boli – przyznał Bertus Servaas, prezes kieleckiego klubu na Twitterze

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa nie wykorzystali okazji do umocnienia się na prowadzeniu w tabeli grupy B. W 10. kolejce Telekom Veszprem przegrał we Flensburgu, a Paris Saint-Germain i FC Barcelona podzieliły się punktami. Gdyby kielczanie wygrali w Porto, odskoczyliby od swoich rywali już na cztery punkty i tylko prawdziwa katastrofa zabrakłaby im bezpośredni awans do ćwierćfinału. Teraz mają dwa „oczka” zapasu, co zwiastuje olbrzymią walkę do ostatniej kolejki w nowym roku.

Łomża Vive świetnie zaczęła spotkanie w Porto. Po kilku minutach prowadziła 5:1, a po kwadransie 8:3. Później gospodarze zaczęli grać „siedem na sześć” w ataku. Szybko złapali kontakt, objęli prowadzenie i nie oddali go już do końca. Mistrzowie Polski radzili nieskutecznością.

„Przegraliśmy, bo przez pierwsze 20 minut nie mieliśmy instynktu kilera. Wtedy powinniśmy zakończyć to spotkanie. Podaliśmy im rękę, daliśmy szansę do powrotu. Kiedy to zrobili, nie zareagowaliśmy w odpowiedni sposób”, napisał Bertus Servaas na swoim Twitterze.

Kielczanie nie mają czasu na rozpamiętywanie potknięcia w Porto. Już w niedzielę czeka ich arcyważne w kontekście mistrzostwa Polski spotkanie z Orlen Wisłą Płock w Hali Legionów.

„Teraz chłopaki są w delikatnym dołku, nawet jeśli mamy pierwsze miejsce w grupie. Przed nimi bardzo ważny mecz. Tutaj na pewno potrzebne jest wsparcie kibiców, musicie być naszym ósmym zawodnikiem. Gramy razem. Do boju”, napisał prezes Łomży Vive w kolejnym wpisie.

Niedzielna „Święta Wojna” w Hali Legionów rozpocznie się o godz. 14.30 i będzie w całości transmitowana na naszej antenie.