Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Siedem tytułów MVP dla graczy Industrii Kielce. Wolff i Kornecki w gronie najlepszych bramkarzy

wtorek, 24 stycznia 2023 16:37 / Autor: Damian Wysocki
Siedem tytułów MVP dla graczy Industrii Kielce. Wolff i Kornecki w gronie najlepszych bramkarzy
fot. Rafał Oleksiewicz
Siedem tytułów MVP dla graczy Industrii Kielce. Wolff i Kornecki w gronie najlepszych bramkarzy
fot. Rafał Oleksiewicz
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej wkraczają w decydującą fazę. Podczas zmagań grupowych siedem razy reprezentant Industrii Kielce był wybierany najlepszym zawodnikiem meczu.

Dwa razy tytuł MVP powędrował do Nedima Remiliego i Szymona Sićki. Pierwszy został nagrodzony za mecze z Polską i Słowenią w pierwszej części turnieju. Lewy rozgrywający otrzymał wyróżnienie po spotkaniach z Arabią Saudyjską i Hiszpanią.

Za pojedynek Francji z Arabią został wyróżniony Nicolas Tournat. Dwie nagrody powędrowały do bramkarzy Industrii Kielce. Mateusz Kornecki został wyróżniony za 50 procent w zwycięskim starciu z Czarnogórą. Dzień później Andreas Wolff poprowadził Niemcy do zwycięstwa nad Holandią, notując 43-proecent skuteczności.

Obaj bramkarze znajdują się w czołówce turnieju. Mateusz Kornecki zagrał w trzech meczach, w których odbił 30 z 82 piłek (37 procent), co daje mu piąte miejsce w gronie najlepszych golkiperów. Andreas Wolff miał zdecydowanie więcej pracy. Jego statystyki robią wrażenie na tle całej stawki. Niemiec odbił 58 z 162 rzutów (36 procent), co daje mu szóste miejsce. Liderami są Szwedzi Tobias Thulin i Andreas Palicka. Oni spędzili na parkiecie mniej czasu. Pierwszy dobił 33 z 71 rzutów (46 procent), a drugi 43 ze 106 (41 procent).

Jeśli chodzi o inne statystyki, to w czołówce brakuje zawodników Industrii Kielce. Jej najskuteczniejszym zawodnikiem na mundialu jest Szymon Sićko, który zdobył 31 bramek, co daje mu 12. miejsce. Z 46 trafieniami prowadzi Chilijczyk Erwin Feuchtmann.

W gronie najlepszych asystentów 21. miejsce ex aequo zajmują Igor Karacić i Nedim Remili. Obaj zaliczyli po 22 kluczowe podania. Najwięcej – 39 – ma Islandczyk Gisli Torgeir Kristjansson.

W środę zostaną rozegrane ćwierćfinały mundialu. W Gdańsku zobaczymy mecze Norwegia – Hiszpania, Francja – Niemcy, a w Sztokholmie Dania – Węgry, Szwecja – Egipt.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO