Solidne otwarcie Giemzy

niedziela, 01 stycznia 2023 13:53 / Autor: Damian Wysocki

Maciej Giemza z Orlen Teamu zaliczył udane otwarcie Rajdu Dakar. Na pierwszym etapie zajął 22. miejsce.

Piekoszowianin zajął 31. lokatę podczas sobotniego prologu. W Nowy Rok zawodnicy mieli do przejechania 367 kilometrów odcinka specjalnego. Start i meta ulokowane były w obozie morskim, w którym obecnie znajduje się wyścigowa karawana.

Najlepszy okazał się Ricky Brabec ze Stanów Zjednoczonych, który pokonał trasę w 3:31:10. Po 44 sekundy stracili do niego Argentyńczyk Kevin Benavides i kolejny Amerykanin Mario Klein.

Maciej Giemza stracił do zwycięzcy 20 minut i 16 sekund, co dało mu 22. miejsce.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, dodatkowymi bonifikatami nagradzani są zawodnicy otwierający etap. Dlatego liderem klasyfikacji generalnej został Australijczyk Daniel Sanders. Maciej Giemza jest 23.

W poniedziałek uczestnicy Dakaru pokonają 590-kilometrową trasę Sea Camp – AlUla. Odcinek specjalny będzie stanowił 431 kilometrów.