Sparingowa wygrana Korony Handball w Olkuszu

wtorek, 24 stycznia 2017 09:11 / Autor: Damian Wysocki

Przygotowujące się do drugiej części rozgrywek pierwszej ligi, piłkarki ręczne Korony Handball pokonały w wyjazdowym meczu sparingowym SPR Olkusz 31:30.

Korona w pierwszej połowie spotkania słabiej grała w obronie, ale dobrze wyglądała w ataku. W drugiej części te proporcje się zmieniły - podopieczne Tomasza Popowicza poprawiły grę w destrukcji, ale gorzej prezentowały się w ofensywie.  - Około 50. minuty wyszliśmy na dwu - trzybramkowe prowadzenie, które utrzymaliśmy do końca. Rywalki nie miały szans na remis - wyjaśnia trener kieleckiej drużyny.

W Olkuszu w barwach Korony zabrakło Karoliny Mochockiej i Aliny Nowak oraz przeziębionych Magdaleny Kędzior i Kornelii Czubaj.

Korona Handball w następny wtorek, 31 stycznia w hali przy ulicy Krakowskiej ponownie w meczu kontrolnym zmierzy się z SPR-em Olkusz. Tydzień później kielczanki w spotkaniu 1/8 finału pucharu Polski zagrają z drużyną aktualnych mistrzyń kraju - MKS-em Selgrosem Lublin (8 luty, godz. 19).

SPR Olkusz - Korona Handball 30:31 (18:15)

Korona Handball: Hibner, Orowicz, Wałcerz – Gliwińska 6, Syncerz 5, Więckowska 4, Piecaba 4, Młynarska 3, Kaźmiruk 2, Zimnicka 2, Czekala 2, Skowrońska 2, Kowalska 1.

za: koronahandball.pl