Spokojny początek Giemzy i Otwinowskiego

niedziela, 05 stycznia 2020 14:57 / Autor: Damian Wysocki

Maciej Giemza, motocyklista Orlen Teamu, zajął 29. miejsce na pierwszym etapie Rajdu Dakar. Debiutujący w tej prestiżowej imprezie quadowiec Paweł Otwinowski z Duust Diverse Team uplasował się na 20. lokacie.

Niedzielny etap prowadził z Dżuddy do Al-Wadżh. Zawodnicy przejechali 752 kilometry, z czego 319 km stanowił odcinek specjalny. Maciej Giemza pokonał go w 3 godziny 52 minuty i 59 sekund. Do zwycięzcy – Australijczyka Toby'ego Price stracił 33 minuty i 26 sekund. Podium uzupełnili Amerykanin Ricky Barbec i Austriak Matthias Walkner.

Drugi z kielczan startujący na Dakarze – Paweł Otwinowski zajął 20. miejsce w gronie quadowców. Na pokonanie swojego debiutanckiego OS-u potrzebował 6 godzin 19 minut i 16 sekund. Do zwycięzcy Ignacio Casale stracił 2 godziny 1 minutę i 39 sekund. Na podium znaleźli się również Rafał Sonik i Czech Tomas Kubiena.

W poniedziałek zawodnicy pokonają 401-kilometrowy etap z Al-Wadżh do Neomu. Odcinek specjalny będzie liczył 367 km.