Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
ABEPOZIOMSPORT

SPORT

Sportowi ambasadorzy miasta

piątek, 05 marca 2021 18:21 / Autor: Damian Wysocki
Sportowi ambasadorzy miasta
Sportowi ambasadorzy miasta
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Piętnastu sportowców będzie promować miasto Kielce. Wszyscy mają na koncie sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Ratusz przeznaczył na ten cel sto tysięcy złotych.

Specjalnym programem zostali objęci sportowcy, którzy w latach 2019-2020 zdobyli medale mistrzostw Polski, albo wzięli udział w mistrzostwach świata lub Europy.  

– Wielu sportowców często podkreśla w rozmowach, że pochodzą z Kielc i reprezentują kieleckie kluby sportowe, choć często ich droga zawodowa już w sporcie na najwyższym poziomie nabiera różnego kształtu. Korzystając z ich wysiłku i dobrych wyników można promować miasto i jednocześnie otworzyć drogę dla tych, którzy chcieliby w przyszłości pójść tymi śladami – powiedział Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

W gronie wyróżnionych znalazła się m.in. Sandra Drabik, wielokrotna medalistach mistrzostw Polski i Europy w boksie. 33-latka walczy o spełnienie sportowego marzenia, jakim jest wywalczenie kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

– Odkąd zaczęłam karierę, promuję Kielce. Bardzo cieszę się, że teraz oficjalnie wsparł nas pan prezydent – przyznała Sandra Drabik.

W piętnastce sportowców jest też czterech łuczników Stelli Kielce.

– Myślę, że będziemy widoczni na torach łuczniczych i będziemy na arenie nie tylko krajowej, ale też międzynarodowej reprezentować nasze miasto – powiedział Maciej Fałdziński, zawodnik Stelli.

Do programu włączeni zostali również sportowcy niepełnosprawni. Cała wyróżniona piętnastka w czasie obowiązywania umowy będzie eksponować logo lub herb miasta na strojach, promować Kielce w mediach społecznościowych oraz brać udział w wydarzeniach organizowanych przez miasto.

Sportowi ambasadorzy Miasta Kielce: 

Sandra Drabik (SKKB Kielce, boks), Daniel Adamiec,  Bartosz Gołębiewski (KKB RUSH Kielce, boks), Karolina Młodawska, Katarzyna Furmanek (KKL Kielce, lekkoatletyka), Dominik Bujak, Piotr Bujak (Salos Cortile Kielce, pływanie), Maciej Fałdziński, Mateusz Bucki, Aleksandra Baran, Tomasz Przepióra (KS STELLA Kielce, łucznictwo), Ireneusz Kapusta Ireneusz Zapała, Łukasz Ciszek, Tomasz Pakaszewski (Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji Start Kielce, łucznictwo)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO