Świetna jazda na koniec! Maciej Giemza siedemnastym zawodnikiem Rajdu Dakar!

piątek, 17 stycznia 2020 09:13 / Autor: Damian Wysocki

Maciej Giemza, motocyklista Orlen Teamu, zajął rewelacyjne siedemnaste miejsce w 42. edycji Rajdu Dakar. Najlepszy okazał się Amerykanin Ricky Brabec.

Maciej Giemza zajął znakomite dziewiąte miejsce na ostatnim etapie prowadzącym z Haradh do Al Quiddiy. Z powodu budowy gazociągu odcinek specjalny został skrócony z 374 do 167 kilometrów. OES był skomplikowany pod względem nawigacyjnym. 25-letni piekoszowianin odnalazł się na nim znakomicie. Trasę pokonał w 1 godzinę 32 minuty 48 sekund. Do zwycięzcy, Chilijczyka Jose Ignacio Cornejo Florimo stracił tylko 4 minuty i 33 sekund.

Przez ostatnie dwa tygodnie Maciej Giemza prezentował równą jazdę, co dało mu świetne 17. miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszy okazał  się Amerykanin Ricky Brabec. Podium uzupełnili Chilijczyk Pablo Quintanilla i Australijczyk Toby Price.

Drugi z zawodników z naszego regionu – Paweł Otwinowski z Duust Diverse Team zakończył ściganie na szóstym etapie z powodu problemów z quadem.