Świetna seria Marka Kozioła

wtorek, 11 lutego 2020 10:29 / Autor: Damian Wysocki

Marek Kozioł, bramkarz Korony Kielce, legitymuje się obecnie najdłuższą serią bez straty gola w  PKO Ekstraklasie. 31-latek nie dał się pokonać już od 350 minut.

Wychowanek Sandecji Nowy Sącz ostatniego gola puścił 6 grudnia, kiedy szans na skuteczną interwencję nie dał mu Maciej Jankowski z Arki Gdynia (0:1). Miało to miejsce w 10. minucie tamtego pojedynku. W następnych spotkaniach z Cracovią, Pogonią Szczecin i Górnikiem Zabrze zachowywał już czyste konto, kilka razy ratując skórę swoim kolegom z pola. W trzech ostatnich meczach obronił osiemnaście strzałów.

Rekord sezonu należy do Mickey'ego van der Harta z Lecha Poznań, który w listopadzie i na początku grudnia nie puścił gola przez 354 minuty.

Marek Kozioł  rozegrał 14 spotkań w PKO Ekstraklasie. Na początku sezonu nie stawiał na niego Gino Lettieri. Włoch miedzy słupkami wolał wystawiać Pawła Sokoła, który jest młodzieżowcem. 31-latek broni regularnie od spotkania 8. kolejki z Wisłą Kraków (1:1). Wychowanek Sandecji już 7 razy zachowywał czyste konto. Najlepszym wynikiem w tej statystyce legitymuje się Michal Pesković, który nie dał wbić sobie gola w 9 meczach. Słowak zanotował jednak 21występów.