Szczęśliwy remis Korony

piątek, 11 września 2020 20:54 / Autor: Piotr Michalec
Piotr Michalec

Korona Kielce zremisowała 0:0 z Puszczą Niepołomice w meczu 3 kolejki rozrywek Fortuna 1 ligi.  Podopieczni Macieja Bartoszka mogą cieszyć się z tego punktu, ponieważ gospodarze w drugiej połowie mieli sporą przewagę, której nie wykorzystali.

Relacja "minuta po minucie":

1’ – zaczęła Korona

2’ – kielczanie próbują przejąć inicjatywę, ale akcje ofensywne są zbyt chaotyczne

5’ – ciekawa akcja Podgórskiego i Szymusika prawą stroną boiska, ale podanie w pole karne do Thiakane niecelne

10’ – brakuje płynności w grze z obu stron, sporo fauli i przerw w grze

11’ – pierwszy strzał w meczu na bramkę Korony, ale bardzo niecelny

18’ – prawą stroną próbowali przedrzeć się Łysiak, Podgórski i Szymusik, ale niestety zabrakło dokładności

19’ – niecelne dośrodkowania Jacka Kiełba po dobrej akcji zespołu

20’ – było blisko bramki dla Korony po akcji Podgórskiego i Szymusika, ale tylko rzut rożny…

21’ – niecelny strzał Grzelaka po rzucie rożnym, to była dobra sytuacja

22’- niecelny strzał Kiełba z pola karnego

23’- Korona przejęła inicjatywę, gospodarze praktycznie nie atakują

26’ – w końcu zaatakowała Puszcza, rzut rożny dla gospodarzy, ale Koroniarze bez problemu radzą sobie z dośrodkowaniem

28’ – groźny strzał na bramkę Korony, ale na szczęście metr nad bramką

29’ – pierwszy celny strzał na bramkę Korony, ale Kozioł bez problemu łapie piłkę

32’ – dobra akcja Thiakane i Łysiaka, ale dośrodkowanie Podgórskiego bardzo nieudane

36’ – po błyskawicznej kontrze Korony, w świetnej okazji Podgórski, ale niestety bramkarz Puszczy obronił strzał z 8 metra

40’ – Iwo Kaczmarski świetne przejmuje piłką podczas kontry gospodarzy

45’ – sędzia kończy pierwszą połowę, w końcówce obie drużyny nie potrafiły stworzyć zagrożenia pod bramkami

Kielczanie budują ciekawsze akcje. Prowadzą grę, ale brakuje większej kreatywności pod polem karnym gospodarzy. W najlepszej  sytuacji był Podgórski, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Puszczy. W drugiej połowie podopieczni Macieja Bartoszka powinni wykorzystać jedną z nadarzających się okazji. Jest szansa na wywiezienie z Niepołomic 3 punktów. Cieszy poukładana i w miarę spokojna gra żółto-czerwonych w defensywie.

47’ – pierwsza groźniejsza akcja Puszczy i rzut rożny dla gospodarzy, a po nim niezdecydowanie obrońców Korony i niecelny strzał gospodarzy z 16 metra

53’ – dużo walki w środku pola, drużyny nie stwarzają okazji pod bramkami

55’ – świetna interwencja Kozioła, który piąstkuje piłkę po strzale głową jednego z gospodarzy

56’ – kolejna bardzo groźna akcja Puszczy, na szczęście strzał Bartosza Żurka z 11 metra niecelny

58’ – znowu zaatakowali gospodarze, a Kozioł niepewnie i z najwyższym trudem wybił po strzale piłkę przed siebie, Puszcza ma wyraźną przewagę

62’ – Kozioł po raz kolejny w ostatniej chwili ratuje Koronę dobrym wyjście z bramki

64’ – piłka cały czas na połowie Korony, kielczanie w defensywie

65’ – idealna okazja dla Korony, ale Podgórski w polu karnym źle podał do Kiełba, który miał pustą bramkę przed sobą

70’ – znowu szansa dla gospodarzy, na szczęście dla podopiecznych Macieja Bartoszka strzał zza pola karnego niecelny

75’ – rzut wolny dla Puszczy na 20 metrze od bramki Korony, i bramka dla gospodarzy… ale sędzia słusznie odgwizdał faul na bramkarzu Korony

77’ – Puszcza w drugiej połowie prezentuje się wyraźnie lepiej od Korony, kielczanie jakby po przerwie stracili koncepcję gry

79’ – kolejny strzał na bramkę Kozioła, zablokowany, rzut rożny dla Puszczy i znowu interweniować musi Kozioł, pachnie golem dla Puszczy

83’ – gra Korony kompletnie się nie klei, kielczanie wybijają tylko podania „na chaos”, gospodarze się szybsi, bardziej ruchliwi i cały czas atakują

90’ – niewiele się zmienia, gospodarze mają więcej sił i są lepsi

90’+3’ – rzut wolny dla Korony i poprzeczka ratuje Puszczę…

90’+4’ – ogromna szansa dla Puszczy w ostatniej akcji meczu, strzał przewrotką, ale na posterunku jest Kozioł, który łapie piłkę, uff...

Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 0:0

Korona Kielce: Marek Kozioł - Grzegorz Szymusik, Themistoklís Tzimópoulos ( Przemysław Szarek), Rafał Grzelak, Remigiusz Szywacz - Jacek Podgórski (Wiktor Długosz), Iwo Kaczmarski, Mateusz Cetnarski, Paweł Łysiak, Jacek Kiełb (Maciej Firlej) - Émile Thiakane.

Puszcza Niepołomice: Gabriel Kobylak - Erik Čikoš, Michał Czarny, Marcin Stefanik, Michał Mikołajczyk - Bartosz Żurek (Jakub Bartosz), Jakub Serafin, Wiktor Żytek, Jewhen Radionow, Hubert Tomalski - Łukasz Spławski ( Michal Klec).