THW Kiel górą w niemieckim klasyku

czwartek, 12 września 2019 21:27 / Autor: Damian Wysocki

THW Kiel, pierwszy rywal PGE VIVE w rozgrywkach Ligi Mistrzów, mocno podbudowało morale przed niedzielną rywalizacją w Sparkassen- Arenie. "Zebry" w hitowym spotkaniu 5. kolejki Bundesligi pokonały przed własną publicznością Flensburg-Handewitt 28:24 (18:13).

Gospodarze szybko wypracowali dwu-trzy bramkową przewagę, którą przed zejściem do szatni wyśrubowali do pięciu trafień. Po zmianie stron Flensburg szybko doprowadził do wyrównania. Gracze THW nie mógł znaleźć drogi do bramki rywali, natomiast mistrzowie Niemiec zaczęli seryjnie trafiać.  W 37. minucie po golu Magnusa Jondala było po 18. Niemoc strzelecką "Zebr" kilka chwil później przerwał Lukas Nilsson. Na dziesięć minut przed końcem kilończycy prowadzili tylko jedną bramką (24:23), jednak ostatni fragment zdecydowanie należał do nich.

Najskuteczniejsi po stronie THW Kiel byli Niclas Ekberg i Lukas Nilsson, którzy zdobyli po pięć bramek. Michał Jurecki, były wieloletni kapitan PGE VIVE, a obecnie gracz Flensburga, spotkanie zakończył bez gola.

THW Kiel będzie najbliższym rywalem PGE VIVE w Lidze Mistrzów. Niedzielne, inauguracyjne spotkanie Sparkassen- Arenie rozpocznie się o godz. 19.