Trzecia porażka Polaków w Hiszpanii. Teraz czas na Euro

niedziela, 05 stycznia 2020 12:43 / Autor: Damian Wysocki

W swoim ostatnim meczu podczas 45. Memoriału Domingo Barcenasa w Torrelavedze, reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z Portugalią 27:34. Dla podopiecznych Patryka Rombla był to ostatni test przed rozpoczynającymi się w piątek mistrzostwami Europy.

"Biało-czerwoni" zaliczyli udany początek - po 13. minutach prowadzili 10:7. Później przytrafił im się kilkunastominutowy przestój, po którym rywale osiągnęli nieznaczną przewagę. Portugalczycy prowadzili po pierwszej połowie 18:16. Tuż po zmianie stron zespół z Półwyspu Iberyjskiego błyskawicznie zwiększył dystans, wykorzystując mocno przeciętną grę Polaków.

Pierwszą połowę w bramce "biało-czerwonych" zaliczył Mateusz Kornecki. Bramkarz PGE VIVE odbił 5 z 22 rzutów rywali, co dało mu 23-procentową skuteczność. Drugi z zawodników kieleckiego klubu, Arkadiusz Moryto, zdobył cztery bramki.

Dla Polaków była to trzecia porażka podczas turnieju w Hiszpanii. We wcześniejszych pojedynkach musieli uznać wyższość Rosji (25:30) i Hiszpanii (31:35). Podopieczni Patryka Rombla w najbliższą sobotę rozpoczną zmagania w mistrzostwach Europy. W pierwszym meczu w grupie E, która swoje mecze będzie rozgrywać w Goteborgu, zmierzą się ze Słowenią. Następnie czekają ich pojedynki ze Szwecją i Szwajcarią.