Trzynastobramkowe zwycięstwo PGE VIVE w Gdańsku

wtorek, 02 kwietnia 2019 19:13 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści PGE VIVE udanie zakończyli zmagania w fazie zasadniczej PGNiG Superligi. Kielczanie, grający w zaledwie dziesięcioosobowym składzie, bez najmniejszych problemów pokonali na wyjeździe Wybrzeże Gdańsk 42:29. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa już po pierwszej połowie prowadzili różnicą jedenastu trafień, 24:13. Druga połowa miała bardziej wyrównany przebieg. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach "żółto-biało-niebieskich" był Arkadiusz Moryto, który zdobył 9 goli. Prawoskrzydłowy mistrza Polski ze 158 bramkami na koncie po raz drugi z rzędu został królem strzelców rozgrywek.

Wybrzeże Gdańsk – PGE VIVE Kielce 29:42 (13:24)

PGE VIVE: Ivić, Wałach – Jachlewski 4, Fernandez Perez 8, Kulesz 5, Mamić 6, Jurkiewicz 6, Moryto 9, Aginagalde 1, Bis 3.

Teraz rozgrywki PGNiG Superligi czeka przerwa na mecze reprezentacji. Za dwa tygodnie rozpocznie się natomiast faza play-off. Kielczanie w ćwierćfinale zmierzą się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski lub Chrobrym Głogów. Wszystko wyjaśni się w środę.