Udana inauguracja. Polska pokonała Angolę

wtorek, 07 sierpnia 2018 19:44 / Autor: Damian Wysocki

Reprezentacja Polski udanie zainaugurowała zmagania w mistrzostwach świata w piłce ręcznej kobiet do lat 18, które rozgrywane są w Kielcach. "Biało-czerwone" w Hali Legionów pokonały Angolę 26:19. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej z trybun dopingowało blisko trzy tysiące kibiców.

Spotkanie poprzedziła oficjalna ceremonia otwarcia, podczas której głos zabrali m.in. prezydent Kielc - Wojciech Lubawski, prezes Związku Ręcznej w Polsce - Andrzej Kraśnicki oraz minister sportu - Witold Bańka.

Początek meczu nie przyniósł zbyt wielu emocji. Angolki szybko zdobyły bramkę, a przez kolejne minuty licznie zgromadzona publiczność obserwowała festiwal nieskuteczności oraz błędów technicznych.

Impas strzelecki przerwała kielczanka, Magda Więckowska. Po kwadransie drużyna z Afryki prowadziła 5:2. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej miały olbrzymie problemy w konstruowaniu akcji ofensywnych.

Polki na szczęście nieźle prezentowały się w obronie, co po opanowaniu początkowego stresu, w krótkim odstępnie czasu pozwoliło im na wyprowadzenie skutecznych kontrataków i zmniejszenie dystansu do przeciwniczek. W 19. minucie do remisu 7:7 doprowadziła Aleksandra Olek.  W kolejnej akcji na pierwsze prowadzenie w meczu "Biało-czerwone", ładnym rzutem z drugiej linii, wyprowadziła Lucyna Sobecka.

Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej do szatni schodziły przy wyniku 13:10. Duża w tym zasługa Magdy Więckowskiej, która po kilku wcześniejszych nieudanych próbach, dwa razy znalazła drogę do bramki przeciwniczek.

Polki w drugą połowę wprowadziły się zdecydowanie lepiej i w ciągu pięciu minut powiększyły swoją przewagę do sześciu trafień. Grę "Biało-czerwonych" napędzało trio: Zagrajek-Szczepanik-Pietras. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej do końca meczu grały bardzo pewnie, utrzymywały bezpieczny dystans i w pełni zasłużenie wygrały 26:19.

Polki kolejny mecz rozegrają w czwartek, a ich rywalem w Hali Legionów będzie Słowacja.

Polska - Angola 26:19 (13:10)

Polska: Wdowiak, Chodakowska, Zima 1 - Olek 1, Cygan, Stanisławczyk 1, Sobecka 2, Więckowska 5, Zagrajek 4, Hardic, Szczepanik 6, Dworniczuk, Bury, Zima, Borowska, Pietras 4, Kowalik.