Udane przywitanie z Suzuki Areną. Korona pokonała Piasta

niedziela, 11 listopada 2018 17:15 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce udanie zakończyła zmagania w pierwszej części sezonu zasadniczego LOTTO Ekstraklasy. "Żółto-czerwoni" w meczu 15. kolejki pokonali na Suzuki Arenie Piasta Gliwice 1:0. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Elia Soriano, który świetnym lobem wykorzystał dobre podanie Marcina Cebuli. Podopieczni Gino Lettieriego z 25 punktami na koncie zajmują 6. miejsce w tabeli, tracąc tylko "oczko" do trzeciej Legii Warszawa.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:0 (1:0)

Bramki: Soriano (38')

Korona: Hamrol - Rymaniak, Marquez, Diaw, Kosakiewicz - Puczko, Możdżeń, Kovacević, Petrak (71' Żubrowski), Cebula (81' Jukić) - Soriano (88' Janjić).

Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Jagiełło (56' Gojko), Hateley, Dziczek, Valencia (46' Parzyszek), Jorge Felix (80' Ayong) - Papadopulos.

Żółte kartki: Rymaniak - Papadopulos, Czerwiński, Gojko, Sedlar, Kirkeskov

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

4': Piłka wylądowała w siatce bramki Korony po rzucie wolnym egzekwowanym przez Heteley'a.  Sędzia asystent zasygnalizował jednak spalonego Czerwińskiego, który absorbował uwagę Hamrola.

18': Początek należał do gości. Jorge Felix zagrał ładną piłkę do wbiegającego w "szesnastkę" Jagiełły. Skrzydłowy gliwiczan oddał strzał, ale nie zaskoczył on Hamrola.

20': Korona szybko odpowiedziała. Po ładnej wymianie z narożnika pola uderzył Możdżeń. Dobrze ustawiony Plach złapał piłkę.

30': Możdżeń bardzo dobrym podaniem z pierwszej piłki uruchomił Cebulę. Pomocnik Korony po krótkim poprowadzeniu piłki oddał strzał z 20 metra. W środek bramki.

32': Kovacević zagrał do wybiegającego ze swojej połowy Puczki. Słoweniec wyszedł na czystą pozycję, ale przegrał pojedynek z Plachem.

33': W idealnej sytuacji znalazł się Valencia. Pomocnik Piasta wyszedł na "sam na sam" z Hamrolem. Kolumbijczyk zwlekał jednak z oddaniem strzału i piłkę zdołał wybić mu wracający Marquez.

38': GOL! Cebula wygrał "przebitkę" z Czerwińskim, po czym zagrał górną piłkę za linię obrony do Soriano. Włoski napastnik "żółto-czerwonych" z szesnastego metra przelobował golkipera gości!

45': Marquez zagrał długą piłkę z rzutu wolnego do Soriano. Włoch popisał się kapitalnym przyjęciem. Snajper Korony oddał strzał z trudnej pozycji, po którym futbolówka minimalnie minęła dłuższy słupek.

46': Świetna akcja Korony! Możdżeń odegrał piłkę piętą do nadbiegającego na Rymaniaka. Kapitan Korony uderzył mocno sprzed pola karnego. Znakomitą paradą popisał się Plach.

52': Rymaniak dośrodkował z prawej strony do Soriano. Włoch zdołał skierować piłkę w stronę bramki, ale przeleciała ona nad poprzeczką.

60': Po wrzutce Hateley'a z wolnego do piłki doszedł Sedlar. Jego uderzenie powędrowało obok słupka.

70': Przez kilka minut walka toczyła się w środkowej strefie. Piast nie mógł znaleźć sposobu na dobrze ustawioną defensywę Korony.

90': Końcówka spotkania nie przyniosła zbyt wielu emocji. Dobrze zorganizowana Korona spokojnie kontrolowała przebieg boiskowych zdarzeń.