Udany rewanż AZS-u UJK nad Trójką Żyrardów

niedziela, 10 stycznia 2021 13:06 / Autor: Sebastian Kalwat

W spotkaniu 15. kolejki II ligi, koszykarze AZS-u UJK Kielce pokonali na wyjeździe UKS Trójkę Żyrardów aż 115:86. Kielczanie tym samym wzięli srogi rewanż za pechową porażkę w pierwszym spotkaniu z tym rywalem.

Kieleccy koszykarze zaliczyli słabe wejście w mecz. Brak skuteczności spowodował, że po pierwszej kwarcie przegrywali 15:27.

W drugiej odsłonie koszykarze z Żyrardowa nieco spuścili z tonu i podopieczni trenera Rafała Gila skrzętnie z tego skorzystali, wygrywając 24:20, ale do przerwy nadal wynik był niekorzystny (39:47).

Trzecia część była popisowa w wykonaniu "Akademików". Wygrali ją aż 42:21 i przed decydującymi fragmentami meczu prowadzili 81:68.

Ostatnia kwarta tego pojedynku niewiele różniła się od poprzedniej. Koszykarze z Kielc dominowali nad swoim rywalem i wygrali ją 34:17, a cały mecz 115:86, tym samym udanie rewanżując się za pierwszy pojedynek między tymi drużynami.

W sobotnim spotkaniu po stronie AZS-u UJK znakomicie spisywał się Igor Jagiełło, który zdobył 25 punktów i dołożył do tego sześć zbiórek i cztery asysty. Ponadto Maciej Parszewski oraz Arkadiusz Adamczyk uzyskali odpowiednio 22 i 19 punktów i obaj zebrali po dziewięć piłek.

Kolejny mecz kielczanie rozegraja w najbliższą sobotę. W 16. kolejce II ligi zmierzą się z UMSC Start Lublin.

UKS Trójka Żyrardów - AZS UJK Kielce 86:115 (27:15, 20:24, 21:42, 17:34)

Trójka: Łapiński 27, Kus 19, Uliczka 11, Orębski 11, Gielo 7, Nestorowicz 5, Gałan 2, Wieczorkowski 2, Repiński 2, Odolczyk, Śnieg.

AZS UJK: Jagiełło 25, Parszewski 22, Adamczyk 19, Zygmunciak 11, Sowa 10, Fugiński 9, Osiakowski 8, Czpla 6, Wierzgała 5, Lis, Grad.