Udany test. Korona pokonała Termalice

sobota, 27 czerwca 2015 14:00 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce pokonała na Kolporter Arenie w sparingowym meczu Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 3:1. Nowy trener kielczan szansę gry dał 23 zawodnikom. Najpóźniej do poniedziałku powinniśmy poznać decyzje kadrowe bowiem wtedy Żółto-czerwoni wyjeżdżają na grupowanie do Wodzisławia Śląskiego.

Dzisiejszy mecz był ważny szczególnie dla testowanych zawodników. Sztab szkoleniowy Korony do gry na każdą połowę desygnował dwie różne jedenastki. W pierwszej części na boisku pojawili się zawodnicy, którzy w Kielcach najprawdopodobniej w przyszłym sezonie wystąpią przy Ściegiennego, może poza testowanym Włochem, który dzisiaj swoją postawą rozczarował. Do składu powrócili ostatnio odstawieni od drużyny Paweł Sobolewski oraz Zbigniew Małkowski. W drugiej połowie licznie gromadzona publiczność mogła zobaczyć jedenastkę złożoną w większości z wychowanków oraz testowanych graczy. W bramce zagrał Dariusz Trela, który do Korony trafi na zasadzie wypożyczenia z Lechii Gdańsk.

Kibice zgromadzeni na Kolporter Arenie pomimo tego, że byto mecz towarzyski obejrzeli ciekawe spotkanie. Od początku Korona wyglądała na drużynę lepszą co udokumentowała w 32. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Sobolewskiego pojedynek główkowy z obrońcą gości wygrał Serhii Pylypchuk i umieścił piłkę w siatce. Zespół z Niecieczy natychmiast odpowiedział na to trafienie. Niepewny chwyt Zbigniewa Małkowskiego po podaniu Dariusza Jareckiego wykorzystał Adrian Paluchowski i doprowadził do remisu. Kielczanie nie załamali się i szybko odzyskli prowadzenie. Po kolejnym dośrodkowaniu Pawła Sobolewskiego nienajlepiej interweniował jeden z defensorów gości, który zgrał futbolówkę do Michała Wrześniewskiego, a ten nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce. Trzeba przyznać, że młody stoper razem z Rafałem Grzelakiem zaprezentowali się bardzo dobrze.

W drugiej połowie na boisku pojawiła się zupełnie nowa jedenastka. Na boisku wkradło się więcej chaosu, ale piłkarzom nie można zarzucić braku zaangażowania. Kibice długo musieli czekać na dobrą akcje, bo aż do 79. minuty. Trzeba przyznać, że było warto.  Na prawej stronie Łukasz Turzyniecki zagrał futbolówkę do Andrzeja Paprockiego, a ten posłał ją w pole karne, gdzie kompletnie nieobstawiony Michał Przybyła kapitalnym uderzeniem z woleja podwyższył nasze prowadzenie. Korona prowadzenia nie oddała do końca i swój pierwszy sparing przed nowym sezonem zakończyła zwycięstwem.

W poniedziałek piłkarze wyjeżdżają na zgrupowanie do Wodzisławia Śląskiego. Dzisiaj powinniśmy również poznać pierwsze decyzje kadrowe. O czym poinformujemy wkrótce…

Korona Kielce – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:1 (2:1)

Bramki: Pylypchuk (32’), Wrześniewski (37’), Przybyła (79') – Paluchowski (34’)

Korona (I połowa): Małkowski – Gabovs, Grzelak, Wrześniewski, Sylwestrzak – Sobolewski, Załęcki, Jovanović, Pylypchuk, Cebula - Piccioni

Korona (II połowa): Trela – Sierpina, Wrześniewski, Kiercz, Turzyniecki – Kluska (70’ Przybyła), Rogala, Kamiński, Paprocki, Aankour – Górski

Termalica (I połowa): Nowak – Chomiuk, Sołdecki, Abramowicz, Jarecki – Pleva, Kupczak, Biskup, Plizga, Koval – Paluchowski

Termalica (II połowa): Olszewski – Fryc, Vidović, Mochenko, Wróbel – Kogut, Kaczmarczyk, Babiarz, Plizga, Foszmańczyk - Drozdowicz

Żółtka kartka: Babiarz