Vive umocniło się na fotelu lidera „granatowych”

piątek, 18 listopada 2016 19:21 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce w meczu 11. kolejki PGNiG Superligi pokonali na wyjeździe MMTS Kwidzyn 32:27 (18:17) i umocnili się na pozycji lidera „granatowej grupy”.

Vive spotkanie w Kwidzynie rozpoczęło od mocnego uderzenia. Kielczanie już po 8. minutach uzyskali pięciobramkową przewagę (8:3).  Gospodarze lepiej grać zaczęli dopiero po czasie, o który poprosił trener Patryk Rombel. Zawodnicy MMTS - u pół minuty przed  przerwą po rzucie karnym wykonywanym przez Mateusza Serokę doprowadzili do remisu  17:17, kilka sekund przed końcem pierwszej połowy zdążył odpowiedzieć jeszcze Mariusz Jurkiewicz i kielczanie do szatni schodzili przy minimalnym prowadzeniu.

Na początku drugiej części podopieczni Tałanta Dujszebajewa znowu odskoczyli na cztery bramki od przeciwników i taką przewagę utrzymywali niemal do końca pojedynku, który ostatecznie wygrali 32:27.

Vive kolejny mecz w PGNiG Superlidze rozegra w środę, 23 listopada kiedy w Hali Legionów podejmie Azoty Puławy.

MMTS Kwidzyn - Vive Tauron Kielce 27:32 (17:18)

Vive Tauron Kielce: Szmal – Lijewski 4, Aginagalde 3, Jurkiewicz 5, Bielecki 6, Strlek 5, Bombac 1, Kus 1, Jachlewski, Paczkowski 5, Zorman 1, Djukić 2