[WIDEO] Wolff i Moryto wyróżnieni za mecz z Pickiem Szeged

sobota, 05 listopada 2022 10:57 / Autor: Damian Wysocki

Andreas Wolff, bramkarz Łomży Industrii Kielce, drugi raz w sezonie został wybrany do najlepszej „siódemki” kolejki Ligi Mistrzów.

Niemiec został wyróżniony za czwartkowy mecz z Pickiem Szeged. Łomża Industria wygrała 37:30, a on szczególnie dobrze spisywał się w pierwszej połowie. Na boisku spędził 42 minuty i odbił 10 z 27 rzutów rywali. To dało mu 37 procent skuteczności. Później zastąpił go Mateusz Kornecki. Wcześniej Andreas Wolff został wyróżniony za wyjazdowy mecz z Aalborgiem.

W tym sezonie do najlepszej „siódemki” trafiali również Dylan Nahi, Alex Dujszebajew i Szymon Sićko.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej wyróżniła również Arkadiusza Morytę. Jego gol znalazł się na drugim miejscu wśród najładniejszych w 6. kolejce. W 15. minucie skrzydłowy pobiegł do kontry. Otrzymał – wydawało się za wysokie – podanie od Alexa Dujszebajewa. Reprezentant Polski zdołał opanować piłkę i od razu oddać rzut. Łomża Industria prowadziła wtedy 13:4.