[WYNIKI I TABELA] Łomża Vive jest liderem, ale może czuć niedosyt

czwartek, 09 grudnia 2021 22:33 / Autor: Damian Wysocki

Po dziesięciu kolejkach Łomża Vive Kielce przewodzi tabeli grupy B Ligi Mistrzów. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa mogą czuć jednak niedosyt, że w ostatnim tegorocznym spotkaniu przegrali na wyjeździe z FC Porto.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa ulegli w Dragao Arena 27:29. Zagrali nieźle w obronie, jednak słabiej wyglądał ich atak.

Kielczanie mają czego żałować, bo wyniki innych spotkań ułożyły się idealnie pod nich. Telekom Veszprem przegrał na wyjeździe z Flensburgiem-Handewitt 27:30, a punktami podzieliły się Paris Saint-Germain i FC Barcelona (28:28).

Kolejne dwa punkty do swojego konta dopisało Dinamo Bukareszt, które wygrało u siebie z Motorem Zaporoże 33:29.

Łomża Vive spędzi dwumiesięczną przerwę w rozgrywkach na pierwszym miejscu w tabeli grupy B. Ma 14 punktów – o dwa więcej od następnych Paris-Saint Germain, Telekomu Veszprem i FC Barcelony.

Zmagania Ligi Mistrzów zostaną wznowione w połowie lutego. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa pojadą wówczas do Flensburga. Następnie czekają ich starcia z Motorem Zaporoże (dom), Telekomem Veszprem (wyjazd) i Dinamem Bukareszt (dom).

W najbliższą niedzielę, w hitowym meczu 13. kolejki PGNiG Superligi, Łomża Vive zagra w swojej hali z Orlen Wisłą Płock (godz. 14.30).