Wysoka porażka AZS-u z liderem II ligi

niedziela, 17 stycznia 2021 01:32 / Autor: Sebastian Kalwat

W 16. kolejce rozgrywek II ligi koszykówki, AZS UJK Kielce przegrał z UMCS-em Lublin 71:107. Rozmiary porażki nie przynoszą chluby podopiecznym trenera Rafała Gila, jednak warto zaznaczyć, że klub z Lublina to lider tabeli z tylko jedną porażką w 15 dotychczasowych spotkaniach.

Już pierwsza partia nie wskazywała na to, iż AZS może sprawić w Lublinie sensację. Dobra i przede wszystkich skuteczna gra gospodarzy od początku meczu zwiastowała trudną przeprawę dla kielczan. Przegrana w tej części różnicą 13 punktów najlepiej o tym świadczy.

W drugiej kwarcie przebieg rywalizacji był zdecydowanie bardziej wyrównany. Podopieczni Rafała Gila starali się walczyć z dużo mocniejszym rywalem, ale mimo to ulegli 23:26.

Trzecia część dobitnie pokazała, że w tym meczu zdobycie punktów będzie niemożliwe. Wygrana UMCS-u 31:14 w praktyce przesądziła o losach pojedynku.

Kielczanie nie zwiesili jednak głów i w ostatniej kwarcie próbowali nawiązać równorzędną walkę z gospodarzami, ale ta część, tak jak pozostałe trzy, okazała się przegrana (16:19). Ostatecznie "Akademicy" ulegli UMCS-owi 71:107.

Najlepiej punktującym koszykarzem po stronie kieleckiej był Błażej Sowa - zdobywca 18 "oczek". 16 punktów uzbierał grający na pozycji silnego skrzydłowego Maciej Parszewski.

AZS zajmuje obecnie szóstą pozycję w tabeli II ligi mając w dorobku 22 punkty.

W niedzielę, 24 stycznia o godz. 18, kielczanie także na wyjeździe zmierzą się z Akademią Koszykówki Legii Warszawa.

UNB AZS UMCS Start Lublin - AZS UJK Kielce 107:71 (31:18, 26:23, 31:14, 19:16)

UMCS: Obarek 26, Gospodarek 14, Waniewski 13, Myśliwiec 11, Wąsowicz 11, Wiśniewski 11, Pszczoła 8, Nycz 7, Jaworski 6, Matysek, Kępka, Szewczyk.

AZS: Sowa 18, Parszewski 16, Adamczyk 13, Jagiełło 9, Osiakowski 7, Czapla 6, Fugiński 2, Zygmunciak, Wierzgała, Lis.