Wysoka porażka Korony w ostatnim sparingu przed startem ligi

piątek, 03 lutego 2017 10:22 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce porażką zakończyli swoje zgrupowanie na Cyprze. „Żółto-czerwoni” w ostatnim meczu sparingowym przed wznowieniem rozgrywek LOTTO Ekstraklasy ulegli  RK Rad Belgrad 1:5. Podopieczni Macieja Bartoszka tylko w pierwszej połowie potrafili nawiązać wyrównaną walkę z dziesiątą drużyną ligi serbskiej. W drugiej byli już tłem dla swoich rywali. Honorowego gola dla Korony w 77. minucie strzelił Jakub Żubrowski.

W meczu z FK Rad Belgrad w "żółto-czerwonych" barwach zagrało trzech testowanych zawodników: napastnicy Michał Smolarczyk i Mohamed Essam oraz 19 - letni senegalski obrońca Alioune Camara.

Korona Kielce - FK Rad Belgrad 1:5 (0:1)

Korona: Pesković (60’ Otczenaszenko) - Gabovs, Kwiecień (60’ Camara), Załęcki, Kallaste - Kiełb (60’ Kotarzewski), Żubrowski, Mrozik (67’ Uniat), Cebula (70’ Essam), Pyłypczuk (67’ Zając) - Grórski (46’ Smolarczyk)

Piłkarze Korony w sobotę zakończą zgrupowanie na Cyprze, a po powrocie do Polski rozpoczną bezpośrednie przygotowania do pierwszego meczu drugiej rundy LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Macieja Bartoszka w sobotę, 11 lutego o 18.00 na wyjeździe zagrają z Wisłą Kraków.