Z nieba do piekła. Polacy przegrali ze Słowacją

piątek, 16 czerwca 2017 22:36 / Autor: Damian Wysocki

Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała 1:2 ze Słowacją w swoim pierwszym meczu na EURO U-21. Pojedynek w Lublinie idealnie rozpoczął się dla „Biało-czerwonych”, bo już w pierwszej akcji na listę strzelców wpisał się Patryk Lipski. W kolejnych fragmentach inicjatywę przejęli goście. W 20. minucie do wyrównania doprowadził Martin Valjent, a w drugiej połowie trzy punkty naszym południowych sąsiadom zapewnił  Pavol Safranko, który bezwzględnie wykorzystał błąd Jana Bednarka.

Polska – Słowacja 1:2 (1:1)

Bramki: Patryk Lipski 1 – Martin Valjent 20, Pavol Safranko 78.

Polska:   Wrąbel - Kędziora, Bednarek, Jach, Jaroszyński - Frankowski, Dawidowicz, Linetty, Lipski (82’ Niezgoda), Kapustka (59’ Moneta) - Stępiński (84’ Piątek).

Słowacja:   Chovan - Valjent, Ninaj, Skriniar, Mazan - Rusnak, Lobotka , Bero (90’ Benes), Chrien, Mihalik (82’ Haraslin) - Zrelak (73’ Safranko).

Polska w poniedziałek o 20.45 w Lublinie zmierzą się ze Szwecją, która w pierwszym meczu w Kielcach bezbramkowo zremisowała z Anglią.