Zgodnie z planem, choć z turbulencjami. Industria pokonała Zagłębie

niedziela, 26 listopada 2023 16:25 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 13. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z MKS Zagłębiem Lubin 30:24. Najwięcej bramek dla kielczan, siedem, zdobył Haukur Thrastarson.

W porównaniu do ostatniego ligowego starcia z Zepter KPR Legionowo, w zestawieniu kielczan zabrakło braci Dujszebajew. Do meczowej kadry powrócili natomiast Nicolas Tournat oraz Dylan Nahi.

Wynik spotkania otworzył Michał Bekisz, lecz szybko dwukrotnie odpowiedział Tomasz Gębala.

Nieskuteczność kielczan w ataku sprawiła, że już w 9. minucie trener Tałant Dujszebajew musiał wziąć czas, gdy jego drużyna przegrywała 5:7.

Dopiero w 23. minucie do remisu po 11 doprowadził Benoit Kounkoud. Po chwili 20-krotni mistrzowie Polski powrócili na prowadzenie dzięki bramce Michała Olejniczaka.

Do przerwy Industria Kielce remisowała w Lubinie 14:14.

W drugiej części gry „żółto-biało-niebiescy” dopiero po upływie dziesięciu minut gry bramka za bramkę nabrali wiatru w żagle.

Pierwsze czterobramkowe prowadzenie osiągnęli w 43. minucie dzięki trafieniu Tomasza Gębala - 25:21. W kolejnych minutach oba zespoły były nieskuteczne.

Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali niedzielne spotkanie 30:24.

W najbliższy czwartek (30 listopada) do Kielc przyjedzie macedoński Eurofarm Pelister. Początek pojedynku 8. kolejki Ligi Mistrzów o godzinie 20.45. Będzie to ostatnie tegoroczne starcie najbardziej prestiżowych rozgrywek w Hali Legionów.