Znakomita jazda Giemzy na trzecim etapie

wtorek, 05 stycznia 2021 11:04 / Autor: Damian Wysocki

To był bardzo udany dzień dla Macieja Giemzy. Motocyklista z Piekoszowa zajął 11. miejsce na trzecim etapie Rajdu Dakar. W klasyfikacji generalnej dalej jest dwudziesty.

We wtorek zawodnicy pokonali trasę ze startem i metą w Wadi ad-Davasir. Przejechali 630 kilometrów, z czego 403 stanowił „oes”.

Maciej Giemza pokonał go w 3 godziny 47 minut i 34 sekundy, co dało mu rewelacyjne 11. miejsce. To drugi najlepszy etapowy wynik motocyklisty z Piekoszowa w Rajdzie Dakar. Ostatniego dnia poprzedniej edycji był dziewiąty.

We wtorek najszybszy okazał się Australijczyk – Toby Price. Maciej Giemza stracił do niego 14 minut i 11 sekund. Podium uzupełnili Argentyńczyk Kevin Benavides i Austriak Matthias Walkner.

Nowym liderem rajdu został Amerykanin Skyler Howes, który we wtorek był czwarty. Maciej Giemza dalej jest dwudziesty.

W środę zawodnicy pokonają najdłuższy etap tegorocznej edycji z Wadi ad-Davasir – Rijad. Przejadą 813 kilometrów, z czego 337 będzie stanowił odcinek specjalny.