Zwycięstwo na inaugurację

niedziela, 18 września 2022 19:17 / Autor: Damian Wysocki

W pierwszym meczu nowego sezonu pierwszej ligi, Suzuki Korona Handball pokonała w swojej hali Marcovię Radzymin 30:23.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego zaliczyły bardzo udane wejście. Po sześciu minutach prowadziły 4:0. Trzy gole w tym okresie zdobyła Katarzyna Grabarczyk. Przyjezdne wyglądały na mocno zestresowane. Szybko dwa rzuty karne z łatwością obroniła Marta Chodakowska. 22-latka dała się pokonać dopiero w siódmej minucie po rzucie ze skrzydła.

W kolejnych fragmentach obraz gry nie ulegał zmianie. Kielczanki nieźle broniły i zdobywały bramki z kontrataków. W ataku często grały przez skrzydła. Wypracowały sześciobramkową przewagę, po czym ich gra uległa zacięciu. Zaczęły popełniać masę prostych błędów, a rywalki szybko skracały dystans.

W 21. minucie Suzuki Korona Handball prowadziła tylko 12:9. Kolejne trzy trafienia padły łupem miejscowych. Impas strzelecki przerwała Agnieszka Młynarska, a chwilę później wynik podwyższyła Gabriela Miśkiewicz. Kielczanki prowadziły do przerwy 15:14.

Po zmianie stron ciężar gry na swoje barki wzięła Honorata Gruszczyńska. Doświadczona rozgrywająca decydowała się na solowe ataki. W 37. minucie Suzuki Korona Handball prowadziła 19:15, a ona zdobyła trzy gole.

W 43. minucie kielczanki odzyskały sześciobramkowe prowadzenie. Gola na 23:17 z prawego skrzydła zdobyła Wiktoria Jaworska. Kilka chwil później swoją siódmą bramkę po przerwie, a dziewiątą w całym spotkaniu, zdobyła Honorata Gruszczyńska i trenerka gości musiała zareagować czasem.

Kielczanki nie popełniły błędów z pierwszej części. Tym razem zdołały utrzymać koncentrację, chociaż na boisku pojawiły się młodsze zawodniczki.

Suzuki Korona Handball rozegra kolejny mecz w przyszłą sobotę. Jej rywalem w hali przy ulicy Krakowskiej będzie SMS ZPRP I Płock.

Suzuki Korona Handball – KPR Marcovia Radzymin 30:23 (15:14)

Suzuki Korona Handball: Chodakowska, TobołaGrabarczyk 6, Samiczak, Miśkiewicz 2, Białecka 2, Podsiadło 3, Młynarska, Jaworska 1, Staszewska 1, Rzepka, Szymaniak 2, Kotwica 2, Gruszczyńska 9, Berlińska, Mikocka