Zwycięstwo na koniec obozu

niedziela, 07 lipca 2019 12:48 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce w swoim ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Opalenicy pokonała GKS Tychy 2:1. "Żółto-czerwoni" na prowadzenie wyszli w 38. minucie, kiedy dobre podanie Oktawiana Skrzecza wykończył Michał Żyro. Pierwszoligowcy wyrównali w 59. minucie, a na listę strzelców wpisał się Mathieu Scalet. Wynik meczu w samej końcówce ustalił Jakub Piątek, który zaliczył trafienie samobójcze.

Dla Korony sparing z GKS-em był ostatnim akcentem dziesięciodniowego zgrupowania w Opalenicy. Kielczanie we wcześniejszych meczach kontrolnych pokonali Wolfsburg U-23 (4:2), zremisowali z Vitesse Arnhem (1:1) oraz przegrali z reprezentacją AFE (1:3).

Korona w najbliższą sobotę, w ostatnim teście przed startem nowego sezonu PKO Ekstraklasy, zmierzy się na wyjeździe zmierzy się z ŁKS-em Łódź.

Korona Kielce – GKS Tychy 2:1 (1:0)

Bramki: Żyro 31', Piątek 84' (s) – Scalet 59'

Korona: Kozioł (46' Kukić)  – Kosakiewicz, Tzimopoulos, Pierzchała, Bujak – Skrzecz, Sewerzyński, Zalazar (47' Piróg), Sowiński (59' Szelągowski), Puczko (60' Szymusik)– Żyro