Reklama Patronat Koncert życzeń Kontakt
Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 FM | Włoszczowa 94,4 FM
Tryb Ciemny
eM Radio
WŁĄCZ RADIO
OTWÓRZ NA TELEFONIE
Kod QR
FOT. Korona Kielce
FOT. Korona Kielce
Już wkrótce stadion Korony Kielce będzie żółto-czerwony
autor
Maciej Piętka
2026.06.27 10:02

Na stadionie przy ul. Ściegiennego w Kielcach wkrótce rozpoczną się prace związane z wymianą siedzisk na trybunach. Pierwsze działania wykonawcy zaplanowano na poniedziałek (29 czerwca).

Nowe krzesełka pojawią się najpierw na trybunie zachodniej, od strony Alei Legionów. To właśnie tam powstanie napis „Korona Kielce”, który zostanie wykonany z białych siedzisk z czarnymi podcieniami.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą. W poniedziałek rozpocznie się demontaż siedzisk. W kolejnych dniach będą docierały transporty nowych krzesełek i mam nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia wszystkie będą już na miejscu. Szare siedziska będą sukcesywnie demontowane, a w ich miejsce na bieżąco montowane będą nowe, w żółto-czerwonych barwach – mówi Jacek Domoradzki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Docelowo na całym stadionie utrzymany zostanie wzór pionowych żółto-czerwonych pasów. Takie rozwiązanie zostało wybrane przez kibiców podczas wcześniejszych konsultacji.

MOSiR zapowiada również, że zdemontowane szare siedziska nie trafią na odpady. Już po ogłoszeniu przetargu do ośrodka zaczęły zgłaszać się podmioty zainteresowane ich odkupieniem lub przejęciem. Część krzesełek ma znaleźć nowe zastosowanie na innych stadionach.

Niewykluczone jest także, że część zdemontowanych siedzisk trafi… do kibiców jako pamiątka. W tej sprawie prowadzone były już wstępne rozmowy z przedstawicielami środowiska kibicowskiego.

NAJNOWSZE

OSTATNIA AKTUALIZACJA

95
5,98
98
6,68
ON
6,09
LPG
3,29
ORLEN
Jaworznia 208C, Jaworznia

CENY PALIW

SPRAWDŹ CENY AKTUALIZUJ

CZYTAJ DALEJ