Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kieleccy uczniowie mają swojego rzecznika

środa, 21 września 2022 15:14 / Autor: Weronika Kępa
Kieleccy uczniowie mają swojego rzecznika
ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Kieleccy uczniowie mają swojego rzecznika
ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Z inicjatywy radnego młodzieżowego sejmiku województwa świętokrzyskiego, Antoniego Chudzickiego, w Kielcach został powołany rzecznik praw ucznia. Został nim Piotr Łojek, który obecnie pełni również funkcję dyrektora wydziału edukacji, kultury i sportu.

Przypomnijmy, że powołanie rzecznika praw ucznia to efekt rozmów młodzieży z odpowiedzialnym za obszar edukacji w mieście wiceprezydentem Marcinem Chłodnickim.

– Myślę, że pan Piotr Łojek sprawdzi się na tym stanowisku. Jako dyrektor wydziału edukacji ma sporą wiedzę na temat praw ucznia i sytuacji w kieleckich szkołach. Musimy wybadać jak to stanowisko będzie się sprawdzało w praktyce. Mam jednak nadzieję, że będzie funkcjonowało jak najlepiej – stwierdza Antoni Chudzicki.

Niestety, z racji że dyrektor Łojek przebywa obecnie na urlopie, redakcja Radia eM Kielce nie miała szansy zapytać go, jak zamierza pełnić swoją funkcję. Jednak, jak zapowiada młodzieżowy radny, już niebawem rzecznik praw ucznia będzie miał możliwość sprawdzić się w nowej roli i pomóc uczniom.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO