Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Miasto wspiera bilardowe mistrzostwa. Co zyska?

czwartek, 26 stycznia 2023 10:54 / Autor: Weronika Kępa
Miasto wspiera bilardowe mistrzostwa. Co zyska?
kielce.eu
Miasto wspiera bilardowe mistrzostwa. Co zyska?
kielce.eu
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Miasto zainwestowało 60 tysięcy złotych w promocję podczas mistrzostw świata w bilard 9-bil. Te startują już 1 lutego. Wydarzenie po raz pierwszy w historii odbywa się w Polsce, a konkretnie w Targach Kielce.

Od 1 do 5 lutego o tytuł mistrza świata będzie walczyło 128 najlepszych zawodników z pięciu kontynentów. W tym gronie znajdzie się dwunastu reprezentantów Polski, trzech z Nosanu Kielce: Karol Skowerski, Tomasz Kapłan i Sebastian Batkowski.

– Wspólnie ze związkiem od dawna pielęgnujemy tradycje bilardowe w Kielcach. Mamy klasy o tym profilu, organizujemy też różne mistrzostwa. Dzisiaj podpisujemy umowę na kwotę 60 tysięcy złotych, która zagwarantuje miastu obecność na wydarzeniu. Nasza marka pojawi się na wszystkich transparentach, bilbordach, biletach, w mediach społecznościowych i tradycyjnych na całym świecie – mówi wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Organizatorem zmagań jest firma Matchroom – jeden z największych koncernów medialnych na świecie. Sygnały z organizowanych przez niego imprez są dostarczane do największych platform streamingowych na całym globie.

– Po tych 30 latach działalności jesteśmy gospodarzem najważniejszej imprezy światowej w naszym sporcie i to właśnie w stolicy polskiego sportu bilardowego. To jest promocja na skalę do tej pory niespotykaną. Chodzi o kilkadziesiąt godzin transmisji na żywo prosto z Kielc. Miasto będzie więc promowane – inaczej się nie da. Oprócz kibiców w wydarzeniu wezmą również udział dziennikarze, wolontariusze, zawodnicy, sztaby szkoleniowe, vipy ze świata sportu – to jest kilkaset osób, które odwiedzą Kielce i nasze województwo i zostawią tu dużo pieniędzy – mówi Grzegorz Kędzierski, wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego.

Jest duża szansa, że jeśli Polski Związek Bilardowy dobrze wywiąże się z zadania, to impreza zagości w Kielcach na dłużej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO