Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

„Wino i Śpiew Festiwal” już w czerwcu w Kielcach

poniedziałek, 22 maja 2023 10:19 / Autor: Weronika Karyś
„Wino i Śpiew Festiwal” już w czerwcu w Kielcach
„Wino i Śpiew Festiwal” już w czerwcu w Kielcach
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W pierwszą niedzielę czerwca w Kielcach odbędzie się największa impreza winiarska w regionie „Wino i Śpiew Festiwal”. To niepowtarzalna okazja do spróbowania trunków z takich zakątków świata jak m.in. Urugwaj, Hiszpania, Francja, Czechy, Węgry, Słowenia, Grecja, Argentyna, Portugalia oraz Polska.

Impreza odbędzie się 4 czerwca o godzinie 12 przed Kieleckim Centrum Kultury, gdzie pojawi się aż 20 producentów wina.

– Wino i Śpiew Festiwal to festiwal bez granic. Nieważne czy jesteś laikiem czy wytrawnym znawcą. Najważniejsza jest miłość do wina i muzyki. Każdy uczestnik będzie miał okazję zamienić kilka słów z winiarzami przy ich stoiskach, spróbowania różnorodnych win. A że dobre wino najlepiej smakuje w towarzystwie dobrego jedzenia, o nasze podniebienia w tym roku zadbają Delikatesy Wehikuł Smaku oraz Tylko Pysznie – Bistro & Delikatesy – informuje Mariusz Kamiński, organizator imprezy.

Podczas trwania imprezy na scenie wystąpią gwiazdy z Polski i zagranicy: pianista Szymon Wojnarowicz, najpopularniejszy kubańczyk mieszkający w Polsce – Jose Torres z zespołem Havana Dreams oraz zespół PIN. W ramach inicjatywy zaplanowano również kino letnie. Pojawi się też strefa chillout wyposażona w sto leżaków.

Wydarzenie jest skierowane do osób pełnoletnich. Bilety kosztują 160 zł. Kwotę można w całości wykorzystać przy stoiskach winiarzy oraz w strefie gastronomicznej.

– Każdy z gości dostanie opaskę na rękę i sygnowany kieliszek na szyje na smyczy, która tak będzie go trzymała, aby nic się nie wylało – dodaje Kamiński.

Bilety można kupić pod linkiem: https://winoispiewfestiwal.pl/bilety/ 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO