Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Oliwierek potrzebuje kosztownej rehabilitacji

środa, 25 października 2023 09:36 / Autor: Weronika Karyś
Oliwierek potrzebuje kosztownej rehabilitacji
siepomaga.pl
Oliwierek potrzebuje kosztownej rehabilitacji
siepomaga.pl
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego, półtoraroczny Oliwierek Paliwoda, zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi, których w jednym zdaniu nie sposób wymienić. Rodzice chłopca zachęcają do zapoznania się z jego historią i wsparcia finansowego.

„Ciąża na początku przebiegała prawidłowo, jednak potem nasz spokój runął. Kiedy zbyt wcześnie odeszły wody, nie wiedzieliśmy jeszcze, że był to początek naszego horroru… Nasz syn zaczął tracić tętno, dlatego lekarze podjęli decyzję o cesarskim cięciu”, piszą na stronie siepomaga.pl rodzice Oliwiera, Marzena i Krzysztof.

Oliwier urodził się w 32. tygodniu ciąży w zamartwicy. Natychmiast go reanimowano.

„Przez dwa miesiące synek leżał na neonatologii, gdzie zdiagnozowano sepsę, torbiel w mózgu, niewydolność oddechową oraz wzmożone napięcie mięśniowe. W końcu nadeszła ta upragniona chwila, gdy mogliśmy zabrać nasze dziecko do domu. Wierzyliśmy, że od teraz wszystko będzie się dobrze układało, a nasz synek będzie wreszcie zdrowy. Tak bardzo się myliliśmy”.

Przez 10 miesięcy Oliwier ciągle chorował i bezustannie musiał być hospitalizowany.

„Nawracające zapalenie tchawicy i krtani stało się naszą codziennością. Jednocześnie ciągle dochodziło do cofania się pokarmu, czyli tzw. ulewania. Czuliśmy, że coś jest nie tak, ale wykonywane badania niczego nie potwierdzały. Aż w końcu nadszedł ten STRASZNY DZIEŃ, w którym Oliwier niemal otarł się o śmierć! Nasz synek nagle przestał oddychać i stracił przytomność. Reanimowaliśmy go, bojąc się co będzie dalej”.

Chłopiec został zabrany do szpitala, który wtedy stał się jego drugim domem.

„Kolejne trzy miesiące spędził w Centrum Zdrowia Dziecka. Z powodu niedomykalności krtani, założono mu PEGa, co ma znaczący wpływ na naszą codzienność. Opieka na tak chorym dzieckiem, jak nasze, wymaga wiedzy i umiejętności. Dlatego braliśmy udział w szkoleniach jak obsługiwać urządzenie PEG, zmieniać opatrunki, reagować w trudnych momentach”.

Teraz najważniejsza jest intensywna rehabilitacja ruchowa i neurologopedyczna chłopca.

„Oliwer, mimo że ma niemal 1,5 roku nie potrafi wstawać, podnosić się, przekręcać z pleców na brzuch. Wiemy, że przed nami jeszcze ogrom pracy do wykonania. Przeszliśmy już dużo, a najwięcej nasz synek. Będziemy wdzięczni jeżeli pomożesz nam podarować mu zdrowie i sprawność”.

Chłopca można wesprzeć poprzez stronę siepomaga.pl.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO