Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Dujszebajew: W tej grupie doszło do zmiany chemii

poniedziałek, 05 grudnia 2022 11:35 / Autor: Damian Wysocki
Dujszebajew: W tej grupie doszło do zmiany chemii
Dujszebajew: W tej grupie doszło do zmiany chemii
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Przed Łomżą Industrią Kielce bardzo wymagający wyjazd. W środę, po raz pierwszy w historii zagra w nowej hali Picku Szeged. – To niewygodny rywal dla każdego – mówi trener Tałant Dujszebajew.

Mistrz Polski notuje bardzo udane rozgrywki. Po ośmiu meczach ma 14 punktów i tylko o jeden ustępuje FC Barcelonie. Pick zanotował słaby start. Ostatnio zdołał jednak podreperować swój dorobek, ogrywając dwa razy Celje Pivovarną Lasko.

Na początku listopada Łomża Industria wygrała z mistrzem Węgier w swojej hali 37:30. Kilka dni po tym spotkaniu klub z Segedynu podjął decyzję o tym, że wraz z końcem sezonu z posadą trenera pożegna się Juan Carlos Pastor, który pracuje tam od 2013 roku.

– Mieli trochę problemów na początku sezonu. W ostatnich czterech meczach odnieśli jednak trzy zwycięstwa. Przegrali tylko u nas. Zapadła decyzja, że po sezonie odchodzi trener. Widocznie doszło do zmiany chemii w tej grupie, co im pomogło. Po długiej kontuzji wrócił Bence Banhidi. Grają zdecydowanie lepiej. Na to pozwalają też pozytywne wyniki, które zawsze dobrze wpływają na zespół – mówi Tałant Dujszebajew.

Bence Banhidi zdobył dziesięć bramek w ostatnich spotkaniach z Celje. Do składu wrócił również austriacki lewoskrzydłowy Sebastian Frimmel.

– Dzięki temu ich trener ma większe pole manewru. Rozgrywający mają zdecydowanie łatwiej, kiedy na kole jest taka maszyna, która ma 207 centymetrów i 135 kilogramów – tłumaczy szkoleniowiec kieleckiego zespołu.

Od kilku miesięcy Pick gra w nowej, ośmiotysięcznej hali przygotowanej na Euro 2022. Łomża Industria nie miała jeszcze okazji w niej rywalizować.  

– Przed nami ciekawy mecz. Wiemy, że będzie ciężko. Oni mają fajnych, żywiołowych kibiców. Musimy wyjść i walczyć. Chcemy postawić swoje, twarde warunki i zgarnąć dwa punkty – tłumaczy Tałant Dujszebajew.

Środowy mecz w Segedynie rozpocznie się o godz. 18.45.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO