Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Kościół na Barwinku konsekrowany. Biskup Jan Piotrowski: „Jezus zaprasza nas do obfitego źródła życia"

niedziela, 15 grudnia 2019 15:06 / Autor: Wiktor Żelazny
Kościół na Barwinku konsekrowany. Biskup Jan Piotrowski: „Jezus zaprasza nas do obfitego źródła życia"
Kościół na Barwinku konsekrowany. Biskup Jan Piotrowski: „Jezus zaprasza nas do obfitego źródła życia"
Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Dzisiaj w Kościele katolickim obchodzimy trzecią niedzielę adwentu, dzień ten był wyjątkowy dla wiernych z parafii św. Stanisława w Kielcach. Biskup kielecki Jan Piotrowski dokonał tam uroczystego poświęcenia ołtarza i kościoła.

- Historia ma moc tworzenia wspólnoty, która w tej historii odnajduje swą wartość i tożsamość. Głoszone słowo Boże, sakramenty, zwłaszcza sprawowana Eucharystia i cała tradycja liturgiczna są historią życia wspólnoty parafialnej z Chrystusem, w której sercu żyje On, Zbawiciel - nasz Pan. Z kolei wasza wspólnota musi dzielić się tym darem Chrystusa z innymi, w rodzinie, w środku waszego osiedla, a nawet dalej, w miejscu pracy, wypoczynku i nauki - mówił w swojej homilii ksiądz biskup Jan Piotrowski.

Uroczystość konsekrowania kościoła na Barwinku rozpoczęło poświęcenie ołtarza i murów kościoła. Następnie biskup Jan Piotrowski dokonał namaszczenia ołtarza olejem Krzyżma, po tej czynności dokonano okadzenia Stołu Pańskiego, świątyni i zgromadzonych wiernych.  Dopełnieniem poświęcenia świątyni było zapalenie światła Chrystusa.

- Ciesząc się poświęconą świątynią, dziękujemy najpierw Bogu Najwyższemu, za ten Jego wspaniały wielki dar dla całej naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy księdzu biskupowi ordynariuszowi, że w rozpoczętym roku duszpasterskim, którego tematem jest Eucharystia, a hasłem: Wielka tajemnica wiary, ksiądz biskup poświęcił uroczyście naszą parafialną świątynię - mówił proboszcz Marian Janus.

Przypomnijmy, że historia parafii św. Stanisława w Kielcach rozpoczęła się 25 grudnia 1987 roku. Wówczas ksiądz biskup Stanisław Szymecki wydał dekret tworzący z części parafii pw. Chrystusa Króla na Baranówku nową parafię. Jej pierwszym proboszczem został mianowany ksiądz Marian Janus, który sprawuje swą posługę do dziś.

Posłuchaj całej homilii księdza Biskupa Jana Piotrowskiego:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO