Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Bp Jan Piotrowski do maturzystów: Życzę wam światła Ducha Świętego

poniedziałek, 08 czerwca 2020 08:17 / Autor: Michał Łosiak
Bp Jan Piotrowski do maturzystów: Życzę wam światła Ducha Świętego
Bp Jan Piotrowski do maturzystów: Życzę wam światła Ducha Świętego
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Pamiętajcie, nie kto inny, ale Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem – mówił do maturzystów biskup Jan Piotrowski podczas Mszy Świętej w ich intencji. To właśnie dziś tegoroczni abiturienci rozpoczynają maturę od egzaminu z języka polskiego.

Ten dzień to także wspomnienie św. Jadwigi Królowej oraz patronalne święto Zespołu Szkół Nazaretanek w Kielcach. W swojej homilii podczas Najświętszej Ofiary sprawowanej przy Ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej biskup Jan Piotrowski zauważył jak ważne jest odpowiednie wprowadzenie człowieka w świat ludzi dorosłych. – Kultura europejska, zbudowana na wartościach chrześcijańskich, proponuje zarówno rozwój duchowy, jak i intelektualny, który w zasadzie nigdy się nie kończy i wciąż wymaga pracy nad sobą. Jeden ze współczesnych kapłanów pisze, że w życiu każdego człowieka przychodzi czas ważnych decyzji i wyboru drogi życia. Dla wierzących jest to czas rozeznania powołania. Pytamy się wówczas: jakie jest moje powołanie i czego Bóg ode mnie oczekuje? – mówił pasterz naszej diecezji.

Nawiązując do postaci św. Jadwigi biskup kielecki zwrócił uwagę na to, że dojrzałość to niezbędny element do podejmowania decyzji o swojej przyszłości. – Choć żyła bardzo krótko to nie była wolna od życiowych dylematów, ale wiara i rozum były jej przewodnikiem, a także zdolność do ofiary z perspektywy krzyża, który w Katedrze Wawelskiej tak umiłowała i przed którym się modliła – dodał biskup Jan Piotrowski, który złożył także życzenia wszystkim tegorocznym maturzystom.

– Pamiętajcie, nie kto inny, ale Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Na dni maturalnego wysiłku życzę naszym maturzystom światła Ducha Świętego, pokoju serca i owocnego wysiłku. Wiele osób modli się w waszej intencji. Nie jesteście więc sami – tłumaczył.

Posłuchaj całej homilii:

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO