Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Dzięki Eucharystii odkrywamy miłość Boskiego Serca

piątek, 24 czerwca 2022 19:28 / Autor: Wojciech Dudkowski
Biskup Jan Piotrowski: Dzięki Eucharystii odkrywamy miłość Boskiego Serca
Biskup Jan Piotrowski: Dzięki Eucharystii odkrywamy miłość Boskiego Serca
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

- Pozwólmy aby Boskie Serce Pana Jezusa pełne miłości i pełnej dobroci napełniło nas na drogę naszego życia, świadectwa wiary i trwania przy Jezusie Eucharystycznym – powiedział podczas Eucharystii z okazji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa biskup kielecki Jan Piotrowski.

Msza święta odbyła się w piątek 24 czerwca w bazylice katedralnej, w przedostatnim dniu III Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej. W homilii biskup przypomniał o wielkiej roli miłości rodzinnej w życiu człowieka.

- Każdy z nas związany jest ze swoją rodziną poprzez więzy krwi, ubogacone miłością rodzicielską naszych  matek i ojców. Od nich otrzymaliśmy dar życia, a z rodzeństwem tworzyliśmy wspólnotę życia chcianą przez Boga. W naszych czasach, kiedy rodzina jest przedmiotem niewybrednych ataków ze strony licznych sił, które chciałyby ją zniszczyć, Kościół jest świadom, że dobro społeczeństwa i jego własne jest związane z dobrem rodziny – podkreślił.

- Najświętsze Serce Jezusa, jak wiemy z objawień świętej Małgorzacie Marii, jest źródłem niezmiennej miłości Boga do człowieka, sztandarem jedności, pokoju i zbawienia dla wszystkich chrześcijan pragnących obecności Królestwa Bożego w naszym świecie – zaznaczył kaznodzieja.

Pasterz nawiązał także do kończącego się Kongresu Eucharystycznego.

- To dzięki Eucharystii najgłębiej odkrywamy miłość Boskiego Serca, a dziś słowami pieśni kongresowej prosimy, "moc Najświętszej Eucharystii niech przenika nasze serce i ożywia naszą wiarę przez miłość czynną codziennie.".

Posłuchaj całej homilii:

Uroczystość zakończyła się aktem zawierzenia diecezji kieleckiej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz adoracją Najświętszego Sakramentu, która potrwa do 6:30 następnego dnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO