Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Rozpoczyna się ważny czas dla życia naszej wiary

niedziela, 27 listopada 2022 22:32 / Autor: Łukasz Czerwiak
Biskup Jan Piotrowski: Rozpoczyna się ważny czas dla życia naszej wiary
Biskup Jan Piotrowski: Rozpoczyna się ważny czas dla życia naszej wiary
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski, przeżywany pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. uroczystą Mszę Świętą w bazylice katedralnej odprawił Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

W niedzielę, 27 listopada w całym Kościele rozpoczyna się nowy rok liturgiczny oraz Adwent, czyli radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Okres ten dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich potrwa do 16 grudnia i stanowi przygotowanie do ostatecznego przyjścia Chrystusa. Z kolei druga to czas oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

– W pierwszą niedzielę Adwentu, nie tylko w naszej katedrze i w całej diecezji, ale wszędzie, gdzie są wspólnoty Kościoła katolickiego zaczyna się coś ważnego dla życia naszej wiary. To dar od Boga, złożony w naszych rękach, który będzie mógł dojrzewać. Dziś zakończył się trzyletni cykl duszpasterski poświęcony Eucharystii. Obecnie rozpoczyna się okress, w którym mamy dawać o Niej świadectwo – mówił biskup Jan Piotrowski. 

Wysłuchaj całej homilii:

Biskup Kielecki skierował także do wiernych list na rozpoczynający się w cały Kościele okres. Pokreślił, że od momentu Chrztu Świętego, Kościół jest rodziną dzieci Bożych, której pięknem jest dojrzałość wiary ochrzczonych.

Cały list można przeczytać tutaj: https://diecezja.kielce.pl/slowo-biskupa-kieleckiego-na-adwent

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO