Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Bp Jan Piotrowski: Pan Bóg kocha każdego człowieka

niedziela, 30 sierpnia 2020 16:26 / Autor: Michał Łosiak
Bp Jan Piotrowski: Pan Bóg kocha każdego człowieka
Bp Jan Piotrowski: Pan Bóg kocha każdego człowieka
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Biskup  Jan Piotrowski odwiedził Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Pasterz Kościoła kieleckiego odprawił Mszę Świętą i spotkał się z osobami przebywającymi w ośrodku.

W trakcie Najświętszej Ofiary biskup kielecki skierował słowo do przybyłych na Mszę Świętą. W swojej homilii zwrócił uwagę na wartość i znaczenie Eucharystii w życiu każdego wierzącego.  – Jesteśmy razem, aby wraz z Maryją, Matką Miłosierdzia zanurzyć się w źródle odwiecznej miłości Bożego Syna Jezusa Chrystusa. On bowiem przez Eucharystię i w Eucharystii daje nam Siebie w sposób najdoskonalszy: Komunii Świętej oraz w Bożym Słowie, a to wszystko po to, abyśmy mieli życie i mieli je w obfitości – tłumaczył biskup Jan Piotrowski.

Pasterz naszej diecezji przypomniał, że Bóg obdarza swoją miłością każdego człowieka. – Mimo naszych niedoskonałości, a także różnych chorób i niepełnosprawności nie czujemy się nieszczęśliwi. Święty Paweł zachęca nas, abyśmy nie brali wzoru z tego świata, ale zawsze rozpoznawali wolę Bożą. Pan Bóg, takimi jakimi jesteśmy, chce coś powiedzieć światu: naszą cierpliwością, cierpieniem, trudem, miłością, wytrwałością. On bez wątpienia kocha każdego człowieka i nie uzależnia tej miłości od wyglądu, stanu zdrowia i innych przymiotów.

Posłuchaj całej homilii:

Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie powstał w 1993 roku i był wówczas jedną z pierwszych takich placówek w naszym województwie. Jego działalność to efekt pracy osób związanych z działalnością Sługi Bożego księdza Wojciecha Piwowarczyka. – Tu jest serce naszej diecezji. Mamy tutaj DPS, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, lokale aktywizujące i całodzienną rehabilitację. Przybywają do nas ludzie z całej Polski, a szczególnie z naszej diecezji. Ten dom powstał po to, żeby niepełnosprawni czerpali stąd siły duchowe i fizyczne – mówi ks. Łukasz Zygmunt, nowy dyrektor placówki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO