Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Dziękczynienie za pół wieku kapłaństwa księdza prałata Jana Iłczyka

sobota, 12 czerwca 2021 21:43 / Autor: Wojciech Dudkowski
Dziękczynienie za pół wieku kapłaństwa księdza prałata Jana Iłczyka
Dziękczynienie za pół wieku kapłaństwa księdza prałata Jana Iłczyka
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Dziękczynne "Te Deum" zaśpiewali dziś wraz z biskupem kieleckim Janem Piotrowskim parafianie parafii św. Józefa Robotnika na kieleckim Szydłówku. Jubileusz 50-lecia swoich święceń obchodził proboszcz ks. Jan Iłczyk.

W uroczystości wziął udział także biskup pomocniczy diecezji sosnowieckiej Piotr Skucha, ks. prof. Władysław Sowa, który również obchodził złoty jubileusz kapłaństwa oraz licznie zgromadzeni kapłani i wierni.

Uczestników uroczystości przywitał Jubilat.

- Dobry Boże, dziękujemy za dar kapłaństwa. Dla zmarłych kapłanów prosimy o Niebo, dla chorych o zdrowie, dla tych, którzy odeszli o miłosierdzie. Zamiast życzeń proszę o modlitwę różańcową - powiedział ks. Jan Iłczyk.

Następnie odczytano list Stolicy Apostolskiej z gratulacjami dla księdza prałata. Ojciec Święty Franciszek zapewnił w nim o swojej modlitwie.

Homilię wygłosił biskup Jan Piotrowski:

- W przeżywaniu jubileuszów czy rocznic chodzi o coś więcej, niż czas wspomnień. Kiedy obecni jubilaci w dniu 12 czerwca 1971 roku przyjęli święcenia z rąk ówczesnego pasterza diecezji kieleckiej, biskupa Jana Jaroszewicza, Bóg w Trójcy Świętej Jedyny wprowadził ich w nową sytuację, kiedy oddał się w ich ręce i stał się posłusznym ich  słowom w czasie konsekracji, by być obecnym jako Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. I czy chcemy, czy nie chcemy, czy świat wierzy, czy nie wierzy, to tylko kapłan może konsekrować chleb i wino - zaznaczył.

Wysłuchaj całej homilii:

Uroczystość zakończyła się adoracją Najświętszego Sakramentu i litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji nowch powołań do kapłaństwa. Biskup kielecki pobłogosławił także różańce z wizerunkiem Świętej Rodziny oraz świętego Jana Pawła II

Ksiądz Prałat Jan Iłczyk pełni funkcję proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach od 1988 roku. Wcześniej pracował w Sukowie, Stróżyskach, Rykoszynie, Bolesławcu i Proszowicach.

Rozmowa z księdzem Janem Iłczykiem

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO