Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Dzień Kapłański w kieleckiej katedrze

czwartek, 01 czerwca 2023 13:07 / Autor: Michał Łosiak
Dzień Kapłański w kieleckiej katedrze
Dzień Kapłański w kieleckiej katedrze
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W bazylice katedralnej w Kielcach odbył się diecezjalny Dzień Kapłański. – Być wiernym w kapłańskiej posłudze, a także w każdej innej formie powołania chrześcijańskiego to nic innego, jak realizować ewangeliczną drogę wzrastania w świętości – mówił biskup Jan Piotrowski.

W katedralnych murach zgromadzili się kapłani z całej diecezji. Centralnym punktem wydarzenia była uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Eucharystię koncelebrowali biskupi pomocniczy diecezji kieleckiej – biskup Marian Florczyk i biskup Andrzej Kaleta oraz biskup Romuald Kujawski, biskup koadiutor Porto Nacional w Brazylii.

W swoje homilii, Pasterz Kościoła kieleckiego przypomniał jak ważne jest wytrwanie w swoim powołaniu.

– Być wiernym w kapłańskiej posłudze, a także w każdej innej formie powołania chrześcijańskiego to nic innego, jak realizować ewangeliczną drogę wzrastania w świętości. Tego daru, jaki Bóg w swojej miłości obdarza wszystkich ochrzczonych bez wyjątku. A jednak nie wszyscy ochrzczeni są święci. Podobnie dzieje się jeśli ktoś zatrzymuje się na drodze kapłańskiego życia duchowego i nie rozwija w sobie Bożych talentów – tłumaczył Biskup Kielecki i zwrócił uwagę na różne postawy kapłanów.

– Taki zatrzymany w drodze kapłan nie usłyszy słów pochwały od swojego Pana i Mistrza. Nie możemy być obojętni wobec naszych oziębłych postaw i naszych braci kapłanów. Wielką niesprawiedliwością byłby brak uznania dla ogromnej rzeszy kapłanów naszej diecezji i tu obecnych, którzy nieustannie i uczciwie dają wszystko czym są i co mają dla dobra innych.

Posłuchaj całej homilii:

Przed Mszą Świętą kapłani wzięli udział w konferencji, którą wygłosił ks. dr Marceli Frączek, ojciec duchowny alumnów pt. „Relacja z Chrystusem fundamentem tożsamości kapłańskiej w nauczaniu św. Jana de Avila” i w adoracji Najświętszego Sakramentu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO