Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Pola Nadziei w Miechowie rozpoczęte

sobota, 25 września 2021 00:10 / Autor: Michał Łosiak
Pola Nadziei w Miechowie rozpoczęte
Pola Nadziei w Miechowie rozpoczęte
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już po raz 19. Hospicjum Caritas w Miechowie zainaugurowało kampanię Pola Nadziei. To początek wielkiej akcji, której celem jest wsparcie miechowskiej placówki i jej pacjentów.

Rozpoczęciem kampanii jest co roku sadzenie żonkili – symbolu akcji. Tym razem inauguracja odbyła się w Parku Miejskim w Miechowie.

W czwartkowe przedpołudnie, 23 września,  po raz pierwszy sadzono tam żonkile, bo co roku wydarzenie odbywało się na placu hospicjum.

– Tradycją stało się, że jesienią nasza społeczność miechowska sadzi wspomniane kwiaty. Co ważne, każdy z nas, zaczynając od przedszkolaków, poprzez młodzież, nauczycieli, księży, przedstawicieli samorządu, pracowników hospicjum, po wolontariuszy nie jest tutaj przypadkowo. Swoją obecnością popieramy idee naszej placówki i pokazujemy jak istotny jest dla nas los każdego człowieka, tym bardziej człowieka chorego. Nie ma lepszego wychowania jak czyn i przykład, za to wam dziękuję – mówi siostra Benedykta Majzner, kierownik hospicjum.

Koordynator wolontariatu, Kacper Idzik, przypomniał, że tego rodzaju wydarzenia mają ważny cel: cały czas zmieniać świadomość ludzi na temat życia w hospicjum. Dodał, że całoroczna akcja to ciągłe uwrażliwianie serc na potrzeby ludzi chorych i cierpiących: zawiera w sobie szerzenie idei hospicyjnej, wartość życia, edukację o życiu w hospicjum i zbiórkę funduszy.

Na koniec przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Wesoły Maluch” zaśpiewały dla zgromadzonych piosenkę.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO