Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Weź udział w Letniej Szkole Biblijnej. Prowadzącym ks. dr hab. Marcin Kowalski

czwartek, 19 maja 2022 15:14 / Autor: Michał Łosiak
Weź udział w Letniej Szkole Biblijnej. Prowadzącym ks. dr hab. Marcin Kowalski
Weź udział w Letniej Szkole Biblijnej. Prowadzącym ks. dr hab. Marcin Kowalski
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już 27 czerwca rozpocznie się kolejna edycja Letniej Szkoły Biblijnej. Tym razem prelegentem będzie ks. dr hab. Marcin Kowalski, wykładowca KUL i WSD w Kielcach. Organizatorami wydarzenia są Dominikanie w Ustroniu.

Ustroń to wielowyznaniowa miejscowość  w południowej Polsce.

– W tym kontekście wpadliśmy na pomysł Letniej Szkoły Biblijnej. Idea się przyjęła i co roku na spotkania stacjonarne przychodzi wiele osób. W czasie pandemii prowadziliśmy także zajęcia online. Do tej pory spotkania prowadziła pani Maja Miduch, Barbara Strzałkowska, ks. Adam Kubiś i ks. Marcin Kowalski – mówi o. Cezary Jenta, przełożony dominikanów w Ustroniu.

W tym roku Letnia Szkoła Biblijna odbędzie się już po raz szósty. Tematyką spotkań będzie korespondencja koryncka, List do Rzymian oraz późnie listy św. Pawła.

– Mamy takie marzenie, żeby omówić całą Biblię. Osoby, które uczestniczą w zajęciach zwracają uwagę, że perspektywa Pisma Świętego jest bardzo szeroka. Uczestnicząc w spotkaniach lepiej poznamy Słowo Boże. Prowadzący ks. Marcin Kowalski jest najlepszym specjalistą od świętego Pawła w Polsce i członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej – dodaje o. Cezary Jenta.

Letnia Szkoła Biblijna potrwa do 1 lipca.

Szczegóły na: www.hermanice.dominikanie.pl Zapisy: dominikanie.szkola@gmail.com

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO