Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Próbował wyłudzić 200 tysięcy złotych kredytu. Ale nieudolnie...

sobota, 26 października 2019 15:02 / Autor: Tomasz Natkaniec
Próbował wyłudzić 200 tysięcy złotych kredytu. Ale nieudolnie...
Próbował wyłudzić 200 tysięcy złotych kredytu. Ale nieudolnie...
Tomasz Natkaniec
Tomasz Natkaniec

Świętokrzyscy policjanci walczący na co dzień z przestępczością gospodarczą zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwo. Funkcjonariusze ustalili, że delikwent za pomocą wcześniej sfałszowanego dokumentu próbował wyłudzić dwieście tysięcy złotych kredytu. Teraz może mu grozić kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w jednej z placówek bankowych na terenie Kielc. W trakcie wykonywanych w tej sprawie czynności okazało się, że 46-latek odwiedzi oddział banku, by dopełnić formalności. Ten wymagał od przedsiębiorcy poświadczenia opłaty podatku dochodowego, który w jego przypadku wynosił ponad 40 tys. złotych. Mężczyzna przedstawił w placowce dowód potwierdzenia przelewu podatku, na wymaganą kwotę. Jednak jak się okazało, wpłacona suma była niższa niż wymagana, gdyż na dowodzie wpłaty po dokonaniu przelewu... dopisano kilka zer.

Zatrzymany tłumaczył, że posługując się sfałszowanym dokumentem chciał nielegalnie zdobyć środki, które miały mu pomóc w dalszym prowadzeniu działalności gospodarczej.

46-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Odpowie za wyłudzenie kredytu, za co może mu grozić do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO