Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Będzie połączenie alei Solidarności z uniwersytetem?

poniedziałek, 29 marca 2021 13:40 / Autor: Michał Łosiak
Będzie połączenie alei Solidarności z uniwersytetem?
Fot. UJK
Będzie połączenie alei Solidarności z uniwersytetem?
Fot. UJK
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego w rejonie budynku dawnego Exbudu. Urzędnicy zapewniają, że rozwiązany zostanie jeden z najważniejszych problemów w tej części Kielc, czyli brak dojazdu m.in. do kampusu uniwersyteckiego od strony alei Solidarności.

Zdecydowanie to jeden z największych mankamentów komunikacyjnych w Kielcach. Po to, żeby dojechać m.in. do licznych wydziałów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, osoba jadą ulicą Świętokrzyską czy aleją Solidarności musi teraz dostać się do ulicy Domaszowskie i stamtąd ulicą Żniwną dotrzeć na miejsce. Wszystko przez brak połączenia z ulicą Uniwersytecką. W Ratuszu odbyło się specjalne spotkanie w tej prawie.

– Pojawiła się koncepcja połączenia ulicy Uniwersyteckiej z aleją Solidarności. W sąsiedztwie Kampusu powstaną nowe biurowce i dzięki temu, w ciągu dwóch, trzech lat problem dojazdu powinien zostać rozwiązany. Uniwersytet z radością przyjmie również inne rozwiązania, które połączą Kampus z sercem miasta – mówi prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

– Chodzi również o ruch wewnętrzny. Chcemy skończyć z budową dróg serwisowych przy różnych budynkach i połączyć je ze sobą, żeby dało się jeździć naokoło. Głównym naszym celem jest usprawnienie struktury wewnętrznej dróg – tłumaczy Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO