Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Święto Kielc - będzie się działo!

wtorek, 22 czerwca 2021 12:19 / Autor: Weronika Kępa
Święto Kielc - będzie się działo!
Źródło: UM Kielce
Święto Kielc - będzie się działo!
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W najbliższy weekend stolica województwa świętokrzyskiego znów będzie tętnić życiem. W ramach przypadającego na 25-27 czerwca Święta Kielc na mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji. W inicjatywę zaangażowało się blisko dwadzieścia instytucji kulturalnych.

Święto Kielc powraca ze zdwojoną siłą. W ubiegłym roku impreza nie odbyła się z uwagi na szalejącą pandemię, a środki zarezerwowane na ten cel zostały przekazane szpitalowi. Aktualne statystyki dotyczące zakażeń są jednak na tyle optymistyczne, że miasto postanowiło zorganizować wydarzenie. Program jest bardzo bogaty.

- Nasze instytucje kulturalne przygotowały szereg atrakcji i wydarzeń. Miejmy nadzieję, że od najmłodszych do najstarszych, każdy będzie mógł znaleźć w tym programie coś interesującego – mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta. - Zachęcamy wszystkich mieszkańców Kielc i tych którzy w weekend odwiedzą nasze miasto, żeby czynnie uczestniczyli w tych wydarzeniach. Nie zapominając jednak, że pandemia wciąż istnieje – podkreślił.

W ramach inicjatywy w mieście pojawi się w sumie pięć scen. Nowością jest to, że jedna z nich zostanie zlokalizowana na osiedlu KSM, przy skwerze z fontanną (na rogu ulicy Bohaterów Warszawy i Tarnowskiej).

- Jednym z najciekawszych wydarzeń będzie zaplanowana na piątek Biała Noc. Wówczas kieleckie instytucje kultury będą czynne do późnych godzin wieczornych, a mieszkańcy będą mogli zwiedzać je za darmo. To naprawdę niepowtarzalna okazja – mówi wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

- Kolejną ciekawą inicjatywą będzie koncert rockowy. Ten odbędzie się w sobotę o godzinie 19 na kieleckim rynku. W wydarzeniu w roli artystów mogą uczestniczyć mieszkańcy. Zachęcamy do tego wszystkich, którzy mają talent, umiejętności i własny instrument. W planach jest wykonanie takich utworów jak „Teksański”, „Chcemy być sobą” i „Szklana pogoda”. Ze strony organizatora, którym jest Dom Kultury „Białogon”, można sobie ściągnąć tekst oraz nuty. Z kolei w niedzielę na Placu Artystów pojawią się stoiska klubów sportowych, m.in. Korony Kielce, gdzie będzie można spotkać naszych piłkarzy – opowiada.

Nadchodzącą imprezę poprzedza jarmark, w ramach którego na ul. Sienkiewicza pojawiło się ok. 80 wystawców. Całość potrwa do niedzieli, 27 czerwca.

Pełny program Święta Kielc można znaleźć pod linkiem: http://www.um.kielce.pl/gfx/kielce2/userfiles/images/aktualnosci/2021/czerwiec/swieto_kielc_2021.pdf

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO