Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Bogdan Wenta podjął ważną decyzję w sprawie deweloperki na Baranówku

czwartek, 27 maja 2021 14:16 / Autor: Weronika Kępa
Bogdan Wenta podjął ważną decyzję w sprawie deweloperki na Baranówku
Źródło: FB Osiedle Baranówek w Kielcach
Bogdan Wenta podjął ważną decyzję w sprawie deweloperki na Baranówku
Źródło: FB Osiedle Baranówek w Kielcach
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Prezydent Bogdan Wenta podjął decyzję o wstrzymaniu wszystkich postępowań w sprawie ustalenia warunków zabudowy na Baranówku. Dzięki niej wnioski dotyczące m.in. budowy bloków na tym terenie nie będą procedowane przez najbliższe dwa miesiące.

W środę, 26 maja, radni wszystkich klubów złożyli wspólną interpelację, w której apelowali o pilne zawieszenie wszystkich postępowań administracyjnych dotyczących osiedla Baranówek. Choć oficjalna odpowiedź na dokument nie została jeszcze opublikowana na urzędowych stronach, prezydent postanowił skorzystać z przysługujących mu uprawnień.

- Prezydent podjął ważną i odważną decyzję. Pierwszą taką w historii Kielc. To pokazuje, że w sprawach spornych miasto stoi po stronie mieszkańców, a nie deweloperów – mówi radny Michał Braun. - Te dwa miesiące, które daje nam ustawa to czas, w którym rada miasta powinna przyjąć uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Baranówka. Dążymy do tego, by dokument był procedowany już na najbliższej sesji, 10 czerwca. To da nam z kolei kolejne, nawet dziewięć miesięcy, podczas których niemożliwe będzie wydawanie warunków zabudowy, a więc lokalizowanie nowych inwestycji na osiedlu – tłumaczy.

Dziś (27 maja) do Urzędu Miasta ma trafić również petycja wskazująca konkretne kierunki rozwoju osiedla Baranówek i opisująca oczekiwania mieszkańców. Pod dokumentem podpisało się ok. dwa tysiące osób.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO