Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Chcą służyć w wojsku. Zaczęli swoje szkolenie

poniedziałek, 15 listopada 2021 18:17 / Autor: Michał Łosiak
Chcą służyć w wojsku. Zaczęli swoje szkolenie
Chcą służyć w wojsku. Zaczęli swoje szkolenie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Elewi rozpoczęli swoje szkolenie w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. – Do końca życia chcę służyć w wojsku – mówił jeden z przyszłych żołnierzy.

– Pierwszy dzień szkolenia, to dla każdego rekruta to tzw. ścieżka wcielenia. Kandydaci do służby odbyli rozmowy z przedstawicielami komórek personalnej i finansowej jednostki, oficerem wychowawczym oraz psychologiem. Elewi otrzymali również niezbędne wyposażenie i umundurowanie, a także zostali zakwaterowani w swoich macierzystych pododdziałach – mówiła porucznik Ewa Kózka z CPdMZ.

Szkolenie służby przygotowawczej potrwa do 11 grudnia. W jego trakcie elewi będą zdobywać wiedzę ogólnowojskową z zakresu m.in. dyscypliny wojskowej, musztry, taktyki oraz szkolenia strzeleckiego.

– Do tej pory służyłem młodzieży, bo jestem nauczycielem, ale teraz do końca życia chciałbym służyć w wojsku – tłumaczył Artur Grześkowicz z Różana w województwie mazowieckim.

Zajęcia odbywać się będą na terenie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, Pasie Ćwiczeń Taktycznych oraz na poligonie w Nowej Dębie.

Po zakończeniu szkolenia i złożeniu przysięgi wojskowej ochotnicy będą mogli ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO