Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dzień Dziecka w Kielcach i okolicach. Gdzie znajdziemy atrakcje dla najmłodszych?

poniedziałek, 31 maja 2021 11:00 / Autor: Wojciech Dudkowski
Dzień Dziecka w Kielcach i okolicach. Gdzie znajdziemy atrakcje dla najmłodszych?
Dzień Dziecka w Kielcach i okolicach. Gdzie znajdziemy atrakcje dla najmłodszych?
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Już jutro świętować będą wszystkie dzieci. Od najbliższych dorosłych będą otrzymywać słodycze, baloniki i zabawki. Atrakcje z okazji Dnia Dziecka przygotowały również kieleckie instytucje publiczne oraz centra handlowe, choć z powodu trwającego stanu epidemii, będą one ograniczone. Zobaczmy, co się szykuje:

Urząd Miasta w Kielcach zaprasza najmłodszych oraz ich rodziców do obejrzenia spektaklu, wystawianego przez Teatr Ekologiczny Bohema House pt. „Calineczka. Magia tkwi w naturze”. Niesie on przesłanie, aby dbać o naszą planetę, na której będziemy spędzać całe swoje przyszłe życie. Spotkanie odbędzie się online, 1 czerwca o 19 na kanale YouTube Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz na facebookowym profilu tej organizacji.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta objął patronatem również wydarzenie organizowane przez Świętokrzyski Klub Abstynentów „Raj” przy ulicy Jagiellońskiej 42a. W programie imprezy przewidziane są m.in. konkursy z nagrodami, poczęstunek, wata cukrowa oraz zabawa przy muzyce dla każdego. Liczba uczestników jest jednak ograniczona do 50.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach wystawia spektakl pt. „Opowieści z Narni. Lew, Czarownica i stara szafa” jutro oraz w środę o 18. Bilety można kupić w kasie teatru oraz przez internet.

W kieleckim Ogrodzie Botanicznym między 10 a 15 przewidziane są dodatkowe atrakcje, takie jak ogrodowa gra terenowa, ciekawostki botaniczne i tajniki pielęgnacji roślin, strefa zabaw edukacyjnych i motorycznych. Wszystkie dostępne będą w cenie biletu.

Instytut Dizajnu organizuje warsztaty rysowania plakatów, powiązane z wystawą Oli Jasionowskiej „To miło, że Warszawa jest w Kielcach”. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 790 764 596.

Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni zaprasza dzieci i młodzież jutro od godziny 11 do 14. Na terenie skansenu odbędą się pokazy, warsztaty oraz konkursy dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wszystko z zachowaniem aktualnych wymogów sanitarnych oraz zasad bezpieczeństwa.

W Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie odbędzie się pierwsza po zakończeniu obostrzeń impreza. Dziedziniec zamieni się w wielki plac zabaw. Dzieci będą bawiły się grami wielkoformatowymi planszowymi oraz klockami. W amfiteatrze będą wybuchowe warsztaty oraz zabawy podwórkowe: skakanki, hula-hop, gumy do grania, tor przeszkód, wielkie bańki mydlane. Nie zabraknie też słodyczy oraz zabaw twórczych i kreatywnych. Jeszcze dziś do końca dnia wysyłać można zgłoszenia na konkurs Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie z okazji 88 urodzin Koziołka Matołka. Pod postem konkursowym na fanpage centrum należy umieścić życzenia dla jubilata w dowolnej formie – może to być m.in. film, wiersz, rysunek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Wiele atrakcji dla dzieci przygotowuje także Galeria Korona. Dzieci częstowane będą watą cukrową. Będą mogły  również wsiąść do bajkowych pojazdów, m. in. na latający dywan, do łódki Calineczki czy do brzucha wieloryba, którym podróżował Gepetto.

„Najsłodszy Dzień Dziecka” to hasło, jakie przyświecało będzie obchodom w Pasażu Świętokrzyskim. Od 15 do 20 stanie tam Królestwo Deserów, prowadzone przez finalistkę programu MasterCher Dianę Volokhovą. Dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach kulinarnych oraz w konkursach z nagrodami.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO