Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dzień Polskiego Folkloru. Park Miejski tętnił życiem!

sobota, 10 lipca 2021 20:51 / Autor: Adrianna Linertowicz
Dzień Polskiego Folkloru. Park Miejski tętnił życiem!
Dzień Polskiego Folkloru. Park Miejski tętnił życiem!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Były tradycyjne, regionalne stroje, wesoła muzyka i mnóstwo radości! Mnóstwo kielczan przyszło do parku wspólnie się bawić podczas Dnia Polskiego Folkloru, organizowanego w ramach 48. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

Park Miejski im. Stanisława Staszica tętnił życiem. Wielu mieszkańców Kielc świetnie się bawiło w sobotę, 10 lipca, podczas Dnia Folkloru. Nie zabrakło również mieszkańców spoza stolicy naszego województwa.

- Dzieci mają dużo radochy, bo są kucyki, wata cukrowa i balony. My też świetnie się bawimy mogąc odpocząć po całym, pracowitym tygodniu – mówi pani Małgorzata, która wraz z rodziną przyjechała do Kielc aż z Opatowa.

W barwnych, regionalnych strojach na scenie zaprezentował się Zespół Regionalny Magurzanie oraz Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty.

Nie brakowało także wielu ciekawych warsztatów artystycznych i przeglądów konkursowych, które w ciągu dnia odbywały się w kieleckich instytucjach kulturalnych.

- Festiwal nie jest wydarzeniem tylko rozrywkowym, ale przede wszystkim jest to edukacja. Zależy nam na nauczeniu młodych ludzi obcowania z kulturą i wyrobieniu w nich dobrych nawyków. To jest najważniejsze przesłanie Festiwalu, dlatego organizujemy warsztaty w 11 kategoriach artystycznych – mówi hm. Arkadiusz Szostak, dyrektor 48. MHFKMS.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO